Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 44 Guests are viewing this topic.

dorum


Ionut

Sa inteleg ca pot trece "acordat/atribuit" la loturile 2 si 3? Sigur sigur? :)

iuli

Adica? Poate cineva sa faca o lista cu toate loturile?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

#9243
lot 4 - UMB
lot 3 - ASOCIEREREA COMSA SA-TELOXIM CON SRL-ALDESA CONSTRUCCIONES SA-ARCADIS EUROMETUDES SRL
lot 2 - ASOCIEREA SALINI SPA- SECOL SPA

Ionut

Quote from: reed on July 22, 2013, 03:44:39 PM
In ce stadiu e cel reziliat cu alpine(arad -pecica)?s-a turnat bitum,pasajele sunt terminate?

Contractul este reziliat si atat. Stadiul este ffff avansat, asfaltul este asternut la nivel de strat final (uzura) pe tot segmentul, era fezabil sa se deschida segmentul in august. Acum... nu se stie cand va fi re-licitat and stuff.

dorum

@ ionut

DA

...doar daca nu se razgandeste beneficiaru sau vreun constructor

Tavi

#9246

Ionut

Quote from: Tavi on July 22, 2013, 04:18:05 PM
Nu cu mult timp in urma lumea era optimista rau de tot :)

Problema acolo e ca acele doua contracte nu sunt inca re-licitate si nu avem vesti despre asemenea intentii serioase (de re-licitare).

tigrel58

Sa fim moderat optimisti si sa vedem in SEAP anunturile de atribuire cu contractele semnate si ordinele de incepere date.
NOTA BENE: este de salutat faptul ca atrubuirile facute de CNADNR nu au fost "intoarse" in teritoriul juridic, ceea ce da sperante la licitatiile viitoare.

phb2

Sans compter la Saga Timisoara - Lugoj  ;) A quand le prochain épisode ?

Ionut

Quote from: phb2 on July 22, 2013, 04:35:32 PM
A quand le prochain épisode ?

Teoretic ar trebui semnate contractele acum in cel mai scurt timp... si apoi trebuie sa inceapa organizarile de santier, proiectarea si executia. Teoretic, ar trebui sa vedem in septembrie primele miscari pe santiere. Teoretic.

Tavi

#9251
Quote from: Ionut on July 22, 2013, 04:21:55 PM
Problema acolo e ca acele doua contracte nu sunt inca re-licitate si nu avem vesti despre asemenea intentii serioase (de re-licitare).

Aha! OK, multzam de precizare. Nu stiu de ce imi ramasese mie ca s-a facut ceva pe lotul Iordache. O sa mai sap sa vad cu ce faceam confuzie.

phb2

#9252
Quote from: Ionut on July 22, 2013, 04:37:56 PM
Teoretic ar trebui semnate contractele acum in cel mai scurt timp... si apoi trebuie sa inceapa organizarile de santier, proiectarea si executia. Teoretic, ar trebui sa vedem in septembrie primele miscari pe santiere. Teoretic.

Excusez moi ; je parle du lot 2 Timisoara ( est ) - Lugoj ( ouest ).
Si j'ai bien compris les informations lues sur le forum, toutes les adjudications ( licitatie ) ont été contestées et finalement annulées. Un nouvel appel d'offre par CNADNR est - t - il prévu ? Si oui, quand ?
Si je me trompe, alors quelle entreprise a reçu commande de ce lot ?

Ionut

Quote from: phb2 on July 22, 2013, 05:00:34 PM
Excusez moi ; je parle du lot 2 Timisoara ( est ) - Lugoj ( ouest ).
Si j'ai bien compris les informations lues sur le forum, toutes les adjudications ( licitatie ) ont été contestées et finalement annulées.

Si eu stiu la fel, s-a anulat si trebuie sa se ia totul de la capat.

Tavi

@Ionut: Uite de ce ziceam eu ca Lotul Nadlac - Pecica ar fi mai inaintat decat Lotul Alpine.
http://www.cnadnr.ro/proiect_pcd.php?id=555