Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 16 Guests are viewing this topic.

Ionut

Quote from: iuli on July 22, 2013, 12:31:02 PM
Daca termina si cu stabilizarea debelului nou creat pana prin noiembrie, cred ca lotul va fi bun de functionare candva prin februarie, martie anul viitor.

Daca Impregilo termina in martie 2014, vin pana la tine in Arad si-ti fac cinste cu cata bere poti duce. :) Daca nu, vii tu in B si dai o bere, ca eu nu pot duce decat vreo doua. :lol: E imposibil, dupa mine, sa se circule pe lotul 3 in martie 2014, cel putin in ritmul actual de lucru. Imposibil.

Tavi

Precedentul este creat. Ma refer la Turdas. Au primit 6 sau 9 luni extensie de timp pentru o baltoaca deee... cat era? 2 Km (?) parca ...
Pentru alunecarile de pe lotul 3 constructorul (ca numele constructorului nu i-l mai pronunt pana nu-si spala pacatele) poate primi o extensie si mai mare. Sa vedem cum se va mobiliza s-o rezolve. Are posibilitatea sa-si curete un pic imaginea cam sifonata in ultima perioada.

iuli

Quote from: Ionut on July 22, 2013, 12:43:23 PM
Daca Impregilo termina in martie 2014, vin pana la tine in Arad si-ti fac cinste cu cata bere poti duce. :) Daca nu, vii tu in B si dai o bere, ca eu nu pot duce decat vreo doua. :lol: E imposibil, dupa mine, sa se circule pe lotul 3 in martie 2014, cel putin in ritmul actual de lucru. Imposibil.

1. Timisoara :P
2. Am zis "daca termina cu debelul pana in noiembrie". Eu cam asa as face ca termen intern, sa bag tare la debleul ala, ca apoi sa poti lucra iarna la restul, inclusiv finisajele pe tot lotul, pe care le poti face lejer in 4 luni. Desi si eu ma indoiesc ca il vor termina pana in noiembrie la ritmul actual de lucru.
3. Fii sigur ca atunci cand va fi tot tronsonul Deva - Sibiu voi face o vizita pana la Bucuresti (si imi las masina undeva la periferie si voi circula cu metroul  8) )
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

Quote from: Tavi on July 22, 2013, 12:56:41 PM
Are posibilitatea sa-si curete un pic imaginea cam sifonata in ultima perioada.

Sa nu credeti ca ei dau ceva pe imaginea lor sifonata sau nesifonata. Ati fi uimiti sa aflati ce parere au in interior despre ce zice poporul sau ce zice in presa.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

stangabriel

#9229
 Se spunea aici de adancimea planului de alunecare la capatul spre Sebes al Viaductului Aciliu, unde deja se indulceste panta debleului. S-au facut ceva verificari? Parea ca au fost ceva foraje ? Poza 6 din postul 9226,pagina anterioara,unde au fost facute forajele?

Ionut

Quote from: iuli on July 22, 2013, 12:57:47 PM
1. Timisoara :P
2. Am zis "daca termina cu debelul pana in noiembrie".
3. Fii sigur ca atunci cand va fi tot tronsonul Deva - Sibiu voi face o vizita pana la Bucuresti (si imi las masina undeva la periferie si voi circula cu metroul  8) )

1. Damn, am scris Arad. Din viteza, cred ca m-am gandit la bogdymol. :lol:
2. Ah, deci DACA. Vezi ca nu te tine pariul... :lol: Te inteleg, nici eu nu m-as baga.
3. Perfect, te astept(am). Vezi ca NU MAI AI park&ride in Militari.

Quote from: iuli on July 22, 2013, 01:01:16 PM
Sa nu credeti ca ei dau ceva pe imaginea lor sifonata sau nesifonata. Ati fi uimiti sa aflati ce parere au in interior despre ce zice poporul sau ce zice in presa.

Hit me, ce parere au? Chiar sunt curios.

Tavi

#9231
Indiferent ce parere au ei de noi, noi avem si mai si despre ei :)
Am vrut pe aici "portavoci" de-ale lor ... sa nu le zic "trompete".
Pana una alta verba volant. Sa le vedem faptele. Le dau dreptul la o singura incercare.

iuli

Quote from: Tavi on July 22, 2013, 02:09:12 PM
Pana una alta verba volant. Sa le vedem faptele. Le dau dreptul la o singura incercare.

... ca altfel ce???
Cam asta e parerea lor!!!
Mai detaliat va spun la o bere  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Isi permit sa aiba parerea asta pentru ca n-avem ministru la transporturi. Si nici nu vom avea prea curand, prietenii stiu de ce.

Intr-o alta ordine de idei, priviti semnatura mea si veniti cu modificari/completari.

Tavi

#9234
@Iuly: Pai ne-ai zic ce era de zis :)
E un fel de cainii latra, ursul bese sau caravana trece :)
Oricum, looking forward cu berea (cand ajungi prin Buc - da un semnal)  ;)

@Ionut: Nadlac - Pecica ar merge reziliat/relicitat? .. ca altfel apare ca Pecica - Arad care este doar reziliat. Ori este diferenta intre cele doua loturi ca, la faza de proceduri CNADNR, Nadlac - Pecica e cu un pas sau doi inainte, nu?

Chiar asa, parca era vorba sa se deschida niste plicuri, nu? Sau le-am pierdut eu sirul?

reed

#9235
In ce stadiu e cel reziliat cu alpine(arad -pecica)?s-a turnat bitum,pasajele sunt terminate?mi-ar place sa vad ceva poze de acolo
later edit - Pana se gaseste un nou constructor sper sa nu creasca iar gazon p-acolo ca la Suplacu - Bors

Tavi

Site autoritate competenta: http://cnadnr.ro/proiect.php?id=59 ... care s-a oprit in timp  :o

ciprebbe

G A T A !!!!!

22.07.2013
Ora estimata: 09:00
Complet: S8 Complet de vacanta Recurs
Tip solutie: Recurs (alte soluţii)
Solutia pe scurt: Respinge plângerile conexate, ca nefondate. Definitivă. Pronunţată în şedinţă publică, azi 22.07.2013.
Document: Hotarâre  3119/2013  22.07.2013

Avem 3 loturi cu 3 castigatori...sa le faca.........
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dorum


Ionut

Explicatii va rog... pe romaneste. Care sunt constructorii? Cei anuntati initial de CNADNR?