News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 24 Guests are viewing this topic.

Europiu

^^ Filmarea CNAIR e mai veche decat cea a ASCORO  :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

voicul


ciprebbe

De ce sa nu lucreze? au fost acasa acu 10 zile.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

zuma80

Eu vad foreza de piloti intre A1 si DN, deci inteleg ca al doilea zid de sprijin este acolo, si cred ca o sa atace alunecarea dupa finalizarea acestuia!
Pentru A6!

horatiu.cosma

Un zid e între A și DN chiar în dreptul alunecării și e finalizat de mult timp, nu are elevații, e la nivelul solului, probabil de aia nu e așa de observabil. Al doilea e cel la care se lucrează acum și se observă din filmarea ASCORO de la alunecare că e fix pix dacă e să curgă o halcă mai sănătoasă de pământ din deal.

voicul

^Intreb de UMB ca am pierdut sirul cand lucreaza si cand nu.

alecu26

Joi nu lucreza. Duminica nu lucreaza.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).


TibiV

Wow...
Ne va lua ceva timp sa citim 598 de pagini...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

thinker

#44079
da, cuprinsul e pana la pagina 23  :(

pana maine dimineata nu mai comenteaza nimeni pe aici, suntem ocupati cu raportul  :)
Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.

Ionut

V-am mai pus eu in trecut diverse chestiuni interesante din RIM. Dintr-o versiune anterioara, desigur. Puteti rasfoi sa vedeti cele mai interesante informatii. Hartile, de exemplu.

Europiu

Acum, că există Raportul, câți pași mai sunt până la emiterea AM?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

GDPR


Ionut

Daca nu ai rabdare dar ai macar 10% incredere in ce zic eu, vezi aici:

28.06.2018
Quote from: Ionut on June 28, 2018, 10:41:37 AM
La prezentarea celor de la WWF am intrebat direct daca au fost invitati la discutii, daca au dat feedback pentru Sibiu-Pitesti pe partea de mediu. Au fost, au dat observatiile lor. Am intrebat direct daca vom avea un nou Lugoj-Deva pe Sibiu-Pitesti. Mi s-a raspuns ca "speram sa nu". Deci, speram sa nu...

Deci lumea este aproape convinsa ca iese AM in T4 2018. Eu NU cred. Mi se pare FOARTE, FOARTE optimist. Posibil, teoretic, este. Dar probabil nu va iesi. Vom vedea, mai vorbim.

10.07.2018
Quote from: Ionut on July 10, 2018, 09:23:45 PM
Estimarea cu emiterea AM nu este o noutate, este o promisiune veche. De fapt, vă ziceam chiar eu la început de 2018 ca unii promit ca iese AM în iunie-iulie 2018. Evident, nu s-a întâmplat. Probabil că nu va iesi nici până în decembrie. Mai vedem.

Eu zic, încă o dată, ca NU va iesi AM anul ăsta. Vedem de Revelion.

11.07.2018
Quote from: Ionut on July 11, 2018, 12:25:29 PM
Păi ce fel de calendar să zic dacă nu e clar cand iese AM. După ce iese AM putem să facem un calendar realist... până atunci stăm după AM. Eu am zis parerea mea, și anume că AM nu iese anul ăsta. Eu cred ca iese abia peste 9-12 luni din acest moment.

Daca vrei varianta hiper-optimista, ianuarie-februarie 2018. Daca vrei varianta realista, vezi ce am zis eu in iulie. Vedem ce va fi si cine a avut dreptate.

horatiu.cosma

Nu va bateti capul cu varianta asta de RIM, e un draft, va mai suferi in perioada imediat urmatoare modificari semnificative.