News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 47 Guests are viewing this topic.

luc

#43395
Semnalizare ok, sperăm să devină istorie cât de repede:

(GPS)

(GPS)


Powered by API/PUM imgur uploader

AlinC

O filmare mai urata, de acum 2 h. Se asternea balast stabilizat pe o bretea mica spre nodul rutier Soimus:


sublimu

Pe filmare se aude si vocea lui Rocklee  :D
Vin pozele si filmarile !!!!!!!!!

Multumim anticipat !

TibiV

Quote from: AlinC on October 12, 2018, 03:36:40 PM
O filmare mai urata, de acum 2 h.
Numai cu uratenii din astea sa vii... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

marius_tm

Alin...plis,plis...se poate o filmare cu drona a intregului lot 4...sa ne putem de-a seama unde si cat mai au de facut/terminat in celelalte ,,puncte fierbinti,, in afara de dealul cu lilieci,CIC si cele trei viaducte...multumesc anticipat !

flashu74

Păi în afara zonei Șoimuș-Bejan (care e fierbinte) în rest sunt la mărunțișuri. Ieri de exemplu se trasa cu vopsea în toată zona din apropiere de baraj. Mai lucrau la ceva cabluri tot în zona baraj.

simotm

Pana acum cateva zile(inainte de inchiderea nodului Soimus), pt a ajunge la autostrada, tirurile treceau prin sensul giratoriu de la Deva. Credeti ca ala e mai mare decat 4 benzi de autostrada +2 de urgenta pt a putea face iesirea pe viitoarea bretea de iesire la Deva, dinspre Soimus (in poza lui Tibi era varianta cu galben).
Daca totusi e prea stramt pt tiruri sa vireze direct peste autostrada, credeti ca ar fi o solutie sa lase/sa oblige tirurile sa iasa ca si pana acum  in sensul de la Soimus iar noi ceilalti, mai grabiti, sa mergem inca 200m si sa folosim breteaua de care ziceam mai sus.
Eu prefer sa mai merg o bucata de drum, decat sa stau la coada care cu siguranta se va forma in nodul Soimus.

In cazul in care nu se schimba nimic la iesirea de pe autostrada , pt cei care nu ajung la Alba Iulia in preajma centenarului  Marii Unirii (1dec),au sanse mari sa o puna de-o hora, tot invartindu-se in nodul devenit faimos :)



flashu74

Perfect adevărat asta cu giratoriul din DN. Erau 4 benzi acolo și trebuia să ai mare grijă că era șanț adânc spre CF. Aici ar fi 4 benzi + benzile de urgență+1 zona mediană +1 banda aceea de ieșire. Clar că e loc mai mult.

gruiarew

Am eu o variantă mai simplă... Pentru ăștia micii și grăbiți. Care merge spre Lugoj / TM o ia spre Brad, E79 si iese pe DJ706A. Care vine dinspre TM la Mintia face stânga peste linii și invers. Numai că ar trebui reparată trecerea peste CF și o bucată din DJ-ul respectiv. @Ionuț:  Se poate face o adresă la CJ HD să-i întrebați dacă au ceva de gând?

Eu zic că n-o să fie asa mare chestie, așa bau-bau. La fel am zis și la Margina că și acolo se întretaie și niciodată n-am stat. O să fie disconfort și se va trece mai greu prin sens dar nu cred că va fi un dop așa de mare. Giratoriul e destul de măricel.

Să-l lege să termine la lilieci și apoi pusă presiune să-i dea drumul până la Ilia chit că-i alt lot acolo. Apoi presiune să deschidă la Grind și mai apoi la Holdea. Părerea mea că nu au sens soluții de compromis care pot să mai amâne treburile. Eu unul aș vrea autobandă până la Holdea, că mai mult nu se poate deocamdată, nu artificii și scuze. Și ca să ajut sau mai bine zis sa nu încurc voi merge la țară cu CFR-ul dacă n-am nimic de cărat :)
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis


mishu77

Dupa cum se vede se lucreaza si la breteaua de iesire, probabil de aceea a inchis tot.

Super filmare, super mobilizare.

rocklee

#43406
am fost astazi intrun lung pelerinaj pe lotul 4 UMB ...impreuna cu AlinC ....care a facut o filmare cu drona ...a nodului SOIMUS cu conectarea lotului deva orastie ....si de asemenea cu sapatura din dealul cu liliec ... :)

acesta filmare se poate vedea mai mai sus cu cateva postari  :D

iar eu am sa incerc sa pun cateva imagini din drona ...

rocklee

#43407
imagini cu cuplarea intre  nodul SOIMUS si vechiul lot DEVA ORASTIE








rocklee

#43408
doua imagini cu CICul ....care este aproape terminat ...sau montat la birouri si aierul conditionat  :D




rocklee

#43409
imagine de ansamblu cu nodul ...se pot distinge destul de  bine conactarea bretelelor in vechiul sens giratoriu  :)