News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069


nrb

cel nou va fi tot cel vechi, e ok!

flashu74

#42272
@adiarc, nu mă refeream la închiderea A. Acolo e clar și cred că au gândit corect. Ce am scris eu era ca răspuns la ce a scris @aqualung referitor la evitarea DN68A cu ocolire prin Caransebeș.

Imagini de la Șoimuș 






Powered by API/PUM imgur uploader


flashu74


flashu74




flashu74


Earthchild



Presupun ca asa se va desfasura prin nod traficul spre Sebes-Sibiu dupa incheierea lucrarilor.
Pana deschid tot tronsonul, va fi un conflict in giratoriu intre cei care intra pe autostrada si cei care ies de pe autostrada.

Ionut

Corect. Va fi conflict, va fi înghesuială.

gruiarew

Așa am zis și la Margina, și de câte ori am trecut a fost lejer. Nu se stă foarte mult. Plus din ce am observat oamenii îs extrem de ok, se merge încet și se mai lasă unii pe alții. Am lăsat și am fost lăsat să intru în trafic.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

pasadia

La Margina e simplu, ai doar traficul de pe DN68A. Aici insa ai traficul local atras de Deva, traficul spre Brad si DN76. In plus si giratoriu imi pare mai mic.
De altfel chiar si acum, cand traficul spre Simeria face direct dreapta, tot se formeaza mici cozi pe pod (si ocazional pe breteaua de iesire dinspre Simeria). Dupa noiembrie si pana dau drumul la tot lotul aceste cozi vor fi mai lungi.

alexV

Acel giratoriu va avea o singura iesire pentru ambele sensuri de autostrada - spre Bucuresti si spre Nadlac? Sau doua iesiri foarte apropiate?

Nu stiu care varianta e mai rea.

wifi

3 una langa alta:
- o bretea urcarea spre Ilia, ce o ia mai la dreapta
- o aripa de bretea spre CIC respectiv urcarea pe A1 spre Simeria, o ia pe sub viaduct
- cealalta jumatate iesirea de pe A1, trece tot pe sub viaduct
Se vede de la podete, cel dinspre Mures este de doua ori mai lat decat cel dinspre sat.