News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 15 Guests are viewing this topic.

Zimox

Prestați atenție intre km 260-252 Pe sensul de mers către Sibiu, lucrări pe prima bandă , se reface hopul de la km 258, un tir oprit la km 256 pentru reparații și lucrări la km 254. Drumuri bune
!

rocklee

#42241
bai frate ...onebunit lupu [comsa] ... :o mai vad si eu ceva frumos in concediu acesta  :D
cipri ..o filmare cu drona lotul 4 pe cand ...si capetele de la lotul 3  :D

alinuttt

În perioada 3 septembrie-10 noiembrie se va închide traficul pe A1 la granița cu LD4 pentru conectarea lotului UMB. :)

pasadia

1.Sursa?
2. Ce inseamna ca se inchide traficul pe A1? Ambele sensuri pe intreaga bucata dintre Simeria si Soimus? Sau ramane deschis sensul spre Timisoara?

fo-k

COMUNICAT DE PRESĂ

Trafic deviat pe DN7!

TEHNOSTRADE S.R.L – SPEDITION UMB S.R.L, constructorul tronsonului care leagă autostrada A1 Lugoj – Deva și autostrada Deva – Orăștie, aduce la cunoștință că în perioada 03.09.2018 – 15.11.2018 traficul rutier de pe autostrada A1, între km 353+660 și km 368+650, pe tronsonul cuprins între nodul rutier Deva și nodul rutier Simeria va fi deviat pe Drumul Național 7 (centura Devei), segmentul Simeria-Deva – intersecție DN7/DN76.
Măsurile au fost luate ca urmare a executării lucrărilor necesare pe porțiunea de autostradă dintre Deva și Simeria, care realizează conexiunea între cele două segmente de autostradă, Lugoj – Deva și Deva Orăștie.
Orice deteriorare adusă carosabilului, în această perioadă, ca urmare a traficului greu ce va tranzita orașul, va fi suportată de firma constructoare.
Participanții la traficul rutier sunt rugați să dea dovadă de înțelegere.

Compartiment Comunicare, promovare imagine

Sursa: https://www.facebook.com/PrimariaMunicipiuluiDeva/?__tn__=HH-R

mishu77

Hmm UMB e pus pe treaba, probabil se va da in folosinta nodul. Sa vedem cu dealul cum merge treaba.

zuma80

@Pasadia, se vorbeste in comunicar doar de Deva-Orastie nu si Orastie - Deva.
Sa speram ca doar un sens!
Pentru A6!

danutzu_1069

Mda, din pacate  nu se complica cu artificiile pe care le speculam noi... Inchidere totala...
Doua luni...

pasadia

Imi e greu sa cred ca vor inchide doar sensul Soimus - Simeria. Nu de alta, dar lucrarile presupun refacerea terasamentului imediat in preajma bretelei de descarcare dinspre Simeria spre Soimus si imi e greu sa cred ca pot face toate lucrarile sub trafic. De exemplu rigola din aceasta imagine trebuie scoasa complet, vin randuri intregi de pietris compactate imediat sub breteaua pe care se circula...

Sincer ma astept sa fie inchis complet si sensul dinspre Simeria. Poate, daca se misca repede UMB-ul si se blocheaza prea mult Deva o sa vedem redeschisa breteaua mai repede...

zuma80

Eu cred ca este posibil sa ramana deschis sensul spre Arad, breteaua existenta o sa functioneze la fel si dupa, existenta tuturor benzilor pe o distanta destul mare pe care nu se circula ma face sa cred in aceasta varianta.
Dar om vedea!
Pentru A6!

NGC

Quote from: rocklee on August 20, 2018, 03:14:13 PM
bai frate ...onebunit lupu [comsa] ... :o mai vad si eu ceva frumos in concediu acesta  :D

COMSA au mai primit recent o parte din banii de pe o factura. Vedeti in sinteza platilor. :p

wifi

Asta inseamna ca dupa data de 15.11.2018 se va circula prin noul nod Soimus. Pe langa conexiune mai trebuie realizata si breteaua de urcare sens Simeria, cam tot carosabilul in jurul CIC-ului, asfaltat si terminat viaductul.

Vice33

Am mai tot spus in trecut, UMB trebuie sa inchidă total circulaţia pentru conexiune cu actuala A1 la Şoimuş, nu se complică cu alte variante şi e cea mai practică.  Acolo, trebuie demolate pe o porţiune, bretelele existente, şi tot ceea ce există acum, rigole, yonă mediană, demontat parapeţi, etc...acolo trebuie demolat, săpat, tasat, reconfigurat aşa cum trebuie...
Personal, mă bucur că UMB doreşte să dea în folosinţă pasajul peste DN 76, acum, 2 luni, nu sunt capăt de ţară, se poate circula frumos, civilizat şi pe DN 7... O:-)

Iceman

Relax all........ :p........UMB stie ce trebuie sa faca....Nimic nu este intamplator la ei....Se aplica planul din PT... :)

danutzu_1069