News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

8 Members and 68 Guests are viewing this topic.

sebba

^^ da da, sigur au pus sechestru, dar nu cum trebuie ;)
corb la corb nu-si scoate ochii ;)
Sailing away! S/Y Haimana

alecu26

#7921
Quote from: cutter on May 28, 2013, 10:07:14 AM
deci cerința CNADNR este absurdă

nu e neaparat absurda. Ma asteptam sa fie asa, si asa a fost si inainte (de exemplu la lotul Impregillo). CNADNR nu-si asuma nici o responsabilitate pentru documentatie si cum i-si face fiecare pretul. Nu este neaparat o problema asta, doar ca in aceste situatii...ajungi ori sa oferi muuuult mai mult decat face, sau muuult mai putin. E foarte, foarte greu sa cazi pe pretul corect fara informatii corecte.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

bogdymol

Cineva a spus pe aici pe forum mai demult ca vor fi probleme cu lucrarile deja efectuate pe lotul Romstrade...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Eu am zis. :lol: Ziceam si mai sus, stiam de la sursa secreta care se tot plimba pe loturile Romstrade si Alpine.

---

Poza de la o alta sursa secreta, lotul 2 Orastie-Sibiu, adica Sebes-Cunta. Poza este la limita dintre loturi (1 si 2), privind spre Sebes.


Poza e de acum doua zile.

SILVIUFG

#7924
Va salut din Fagaras. Va urmaresc de ceva vreme activitatile si postarile pentru simplu fapt ca ma intereseaza in special problema autostrazilor care sunt si mai ales care ar trebui sa fie (din pacate se pare ca cele din urma aduna mai multi km).  Periez cam in fiecare zi si forumul acesta si presa in cautare de noi informatii despre cum evolueaza lucrarile si azi am dat peste un filmulet postat pe net de cineva care dupa cate vad a reusit sa parcurga Simeria-Orastie cu masina. Sper sa nu se mai fi postat.

http://www.youtube.com/v/Zw-49-fUv6o

anacronox

@ ionut
pai asa teaser. mai vrem poze, mai vrem poze :) O:-)

Ionut

@SILVIUFG: nu s-a mai postat, multumim mult! Bine ai venit! E clar, se poate da drumul... cel putin din ce vedem in filmulet.
@anacronox: nu mai am poze, sursa mi-a dat doar una. :(

alin_simeriaveche

#7927
Baieti imi cer scuze ca asa tarziu vin cu pozele dar am avut un weekend foarte condensat.Abea azi noapte la 2 am ajuns la Tecuci cu multe peripetii in trafic. Pozele sunt facute cu Roocklee. A plouat destul de tare. Multumim si celor participanti














pasaj geoagiu



























































SILVIUFG

#7928
Plouate dar foarte frumoase. Pozele.... Am vazut ca s-a discutat despre acel indicator la iesirea de la Orastie. Pana Strabagul deschide Orastie-Sebes Vest e foarte bun. Dupa aceea va fi o gluma nesarata pentru cei ce vin de la Deva si nu stiu ca pana la Sebes mai e ceva de mers... Dar eu sper sa fie ceva provizoriu. Cred ca Sebesul va disparea de pe panou.

rocklee

multumim pentru poze alin simeria veche  :D...cu cine leai facut :o :p

teocharis

Simeria-Orastie pare intr-adevar intr-un stadiu destul de avansat: cred ca e posibila deschiderea tronsonului in jurul datei de 15 Iunie

adevaratul nod gordian ramane insa centura Sebes


panda80

Nodul Sibiu Vest mi se pare ca arata asa oribil pentru a se putea introduce taxarea cu porti. Aviz celor care isi doresc altfel de taxare fata de vigneta, vom ajunge sa avem astfel de noduri scumpe si periculoase doar pentru a avea incasari care abia vor amortiza aceste costuri suplimentare, fata de un nod simplu.

rocklee

daca se trece de centura sebes ....si zona sibot putem respira usurati....apoi pe deneu pina la sibiu e ok

bogdymol

Quote from: panda80 on May 28, 2013, 12:33:29 PM
Nodul Sibiu Vest mi se pare ca arata asa oribil pentru a se putea introduce taxarea cu porti. Aviz celor care isi doresc altfel de taxare fata de vigneta, vom ajunge sa avem astfel de noduri scumpe si periculoase doar pentru a avea incasari care abia vor amortiza aceste costuri suplimentare, fata de un nod simplu.

Si eu m-am gandit la posibilitatea aceasta, dar dupa aia am studiat putin problema si mi-am dat seama ca la nodul de la Sibiu-vest este imposibil sa pui statie de taxare. Cel mai convenabil nod pentru o statie de taxare este cel de tip "trompeta" (cum sunt la noi pe A3, sau cum sunt majoritatea din Italia/Franta).
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

sebba

@silviufg - multumim, nice movie
@panda80 - pai din cate banuiesc eu - in cazul in care va fi taxare cu porti - acestea vor trebui sa existe LA TOATE in/out-urile autostrazii
altfel cum te-ar taxa?
si ce ar face cu celelalte noduri? le vor modifica? nu prea imi vine sa cred dar nici imposibil nu e

as vrea sa vad si eu ca dau drumul la circulatie pe simeria-orastie cat mai repede chiar "under construction" unde se poate, tara asta are nevoie de autostrazi ca de aer si orice ciot - mai ales daca prelungeste alt ciot - e mai mult decat binevenit
Sailing away! S/Y Haimana