News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 33 Guests are viewing this topic.

laurashgeo

Felicitari tuturor pentru efortul facut pentru a ne oferi poze noi!!!!
Dupa ploile astea o sa creasca iarba prin debleele cu probleme si poate mai stabilizeaza solul.

Ionut

Quote from: nenea_hartia on May 26, 2013, 11:05:13 PM
Pfui, ce porcărie e nodul Orăștie... :(

Deci sa inteleg ca pana la urma vor deschide autostrada fara nodul Orastie? Adica se vor infige oamenii in acel DJ?
Multumesc mult celor 3 fotografi de serviciu!!! :cheers:

nenea_hartia

^ Ba nu, ăla cu intersecția în T e chiar DN7.

Ionut

Mda, misto. Acum vad ca DIWI asa a desenat in SF. Macar este TOT nodul pregatit cu ambele parti? Sau va fi crima si pedeapsa acolo la intrare/iesire?


mishu77

Am trecut si eu aseara pe acolo, cred ca se va deschide tot nodul, in partea catre Orastie vineri seara nu erau borduri puse, aseara erau dar nu chiar toate.

nenea_hartia


teocharis

acel nod in T e arhi-suficient in condiitiile deschiderii complete a A1

practic nu va fi folosit decat de cei din zona limitrofa Orastiei ptr a urca/cobori de pe autostrada, grosul traficului de tranzit ignorandul

rocklee

si eu subscriu la aceiasi ide ca nodul in T e suficent pentru traficul si de acum si incaz ca se va deschide autostrada ....

teocharis

oarecum offtopic, DN7 isi cere in continuare sacrificiul de vieti:

http://www.realitatea.net/accident-cu-doi-morti-pe-dn7-o-masina-a-intrat-sub-un-tir_1190175.html

doar autostrazile pot reduce la 0 probabilitate unor astfel de accidente frontale....

Ionut

Quote from: teocharis on May 27, 2013, 10:53:38 AM
acel nod in T e arhi-suficient in condiitiile deschiderii complete a A1

Evident ca dupa ce este gata A1 acel nod e suficient. Problema era INAINTE de asta, pana va termina Straco lotul 1 din Orastie-Sibiu. In fine, daca vor da gata tot nodul la deschidere probabil ca se va circula OK chiar si daca nu e tot tronsonul gata (pana la Sebes).

Raducu Popa


mishu77

Quote from: R@du on May 27, 2013, 12:28:24 PM
Se va da drumul pana la Sibot?

Mai mult ca sigur o data cu Simeria - Orasite NU

cutter


bogdymol

Nodul A1 - Sibiu-vest

Quote from: mishu77proiectat si aprobat este nodul de mai jos:


:lolz: :puke:

Ia uitati ce fain va arata pe google maps: https://www.google.com/maps/ms?msid=200896813487553893799.0004ddb0ebc313d896e5a&msa=0&ll=45.81908,24.074886&spn=0.00812,0.021136
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Redox

Cat de mult au putut sa complice lucrurile la nodul Sibiu Vest :lol:. De ce s-a renuntat la varianta initiala a nodului (cea care se regaseste in SF-ul DIWI) ?

PS: Ionut, pe lotul 1 Sibiu - Orastie avem Strabag  :).