News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 20 Guests are viewing this topic.

Zuy

Am trecut azi pe la noul sens giratoriu. Adevărat e foarte înclinat  >:( Dar se putea trece civilizat (încă...Vedem la iarnă)
Comsa lucra anemic cu două buldozre care la ora 14 erau la masă probabil, altfel nu iii explic slaba mobilizre.
Sincer în ritmul ăsta o să dispară urșii din cauze naturale..
Cu mobilizare cu tot , probabil prin 20 20 o să circulăm pe acolo.
Multe gropi pe traseu, viteza de deplasre la aprox 20-30 kmh  :o

TibiV

Quote from: Zuy on July 04, 2018, 10:43:58 PM
Am trecut azi pe la noul sens giratoriu.
Banuiesc ca vorbesti despre Holdea.... (nu este cacofonie).
Este bine sa fim cat mai exacti ("preciși") in postarile noastre. Caci A1 are de-a face cu muuulte giratorii intre Bucuresti si Nadlac... ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Dominik

TibiV, sti alt sens giratoriu de pe A1 nou deschis ? Dealtfel a si specificat ca sunt doua excavatoare a celor de la Comsa acolo
You're in Steelers Country

wifi

Pe o autostrada nu se fac giratoare, doar in intersectii. Cel de la Holdea este o speranta ca va fi candva acolo un nod de acces la A1, chiar si numai temporar. In momentul de fata ne invartim degeaba, ca sa mergem in final inainte, nu este intersectie, 2 intrari, 2 iesiri.

Tare asi fi vrut sa stiu ce a iesit din inspectia recenta CNAIR https://www.facebook.com/cnadnr/posts/2045824592344276 pe LD3. Nu am gasit nici o declaratie de final, baieti buni sau rai, mobilizare buna sau nu prea, care-i concluzia, ce zice Neaga, bine asa? In selfie vad ca au mers cu masina, toate drumurile care duc la Holdea sunt mizerabile, nu le-au bagat domiile lor in seama?

alecu26

Acel zid facut in spatele pilotilor are....zic eu dublu rol: sa impiedice pamantul sa ajunga la CF si se face acea solutie antideraiere....adica daca deraiaza trenul sa nu reteze stalpii podului.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

danutzu_1069

Pac atunci ar fi trbuit sa faca precum la "intersectia" A3 cu M800, pilele de langa CF. Dintr-o turnare...
Saueste OK sa le "imbrace" acum?

Quest

Frumoase poze Rocklee multumim ! Cred ca Deme va trebui sa astepte la Bejan timpul tehnologic al UMB ptr terminarea pilonului de linga CF. Se vede din pozele tale ca ieri erau doar la terminarea armarii si inceperea punerii de cofraj in zona superioara cea de reazem a grinzilor.

Vesti de la Grind si Cosevita, am trecut azi in goana autocarului (deci fara poze)
La Grind sus pe terasament am vazut un finisor plasat intre cele 2 pasaje peste DN si respectiv CF (zona izvoarelor). Asta inseamna c-au ajuns cel putin la balastul stabilizat, poate chiar asfalt.

La Cosevita + Eco 2 e activitare intensa, am numarat cel putin 14 basculante mari si cel putin 2 excavatoare. Pare ritm de UMB, sa vedem daca ramin constanti. La Cosevita se vede deja muscatura din deal. In amonte de Eco 2 am vazut basculante carind pamint si un utilaj de tasat terasamentul.

Sper activitatea intensa a celor de la Comsa sa fie ca urmare a vizitei primita de la Companie luni...
Common sense will get you far !

flashu74

#41317
Am trecut si eu azi pe la Holdea. Confirm ca s-a sapat si s-a coborât câțiva metri. Doar că nu e chiar ritm de UMB. Săptămâna viitoare, miercuri am din nou drum. Dacă sunt la jumătatea săpăturii promit să-mi schimb opinia.

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

Au terminat astazi cu asamblarea macaralei sau mai au si maine ?
You're in Steelers Country

Quest

Rabdare Dominik, nu se ridica nici o grinda la Bejan pina luni.
Common sense will get you far !

voicul

Si filmarea de la Bejan ... pe cand?

flashu74

De la Holdea nu am poze. Macaraua a fost mutata in noua locatie dar este bucati.

flashu74

Dar, la Bejan a fost turnata ultima rigla si la ora 21.10 inca se turna beton. Urmeaza doar câteva foto.

flashu74

Macaraua. In spate, nu se vad aici, sunt segmentele bratelor.



Powered by API/PUM imgur uploader