News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 38 Guests are viewing this topic.

rocklee


rocklee

poze cu pasajul din sat





intoarceria spre casa




Archi

Cred ca termenul de 29 mai este realist daca va fi vreme buna. Practic mai este ceva de lucru doar la nodul orastie, dar oricum este doar o chestiune de cateva zile chiar daca inaugurarea are loc in iunie

@rocklee Ai idee dece nu sa dat drumul la pasajul de la Geoagiu?
               Bune poze! Mai ai??

Pellady

#7818
Mersi de poze Alin si Rocklee, good job! :) In momentul asta adica la ora 19 duminica seara se lucreaza la pasajul de la Geoagiu peste CF. Linia de contact CF de 27 mii de volti, este scoasa de sub tensiune pana la ora 21:30 . Probabil se aplica hidroizolatia sub pasaj.

penad2007

Multumim mult. Alin unde esti cu restul de poze?

rocklee

Quote from: Pellady on May 26, 2013, 07:11:26 PM
Mersi de poze Alin si Rocklee, good job! :) In momentul asta adica la ora 19 duminica seara se lucreaza la pasajul de la Geoagiu peste CF. Linia de contact CF de 27 mii de volti, este scoasa de sub tensiune pana la ora 21:30 . Probabil se aplica hidroizolatia sub pasaj.

noi  am fost de dimineata.....am intrat pe autostrada la ora 6....dinspre simeria....am incercat sa facem o filmare dar nu a reusit din cauza ca ploua torential....la geogiu neam urcat pe pasajul de la nod .....dar mai aveau de lucru ...atunci se intorciau oameni la lucru...alin a facut mai multe poze ....apoi neam intors acas tot pe autostrada ...totul e gata ...la turdas .era totul terminat .....doar la geoagiu podul drunului judetian nu era gata nu era tot asfaltat ...spatilr de servici erau cam gata .....ce era mai mult de lucru era la nodul de la orastie ...in res sa auzim numai de bine ....

penad2007

Multumim pentru update si efortul vostru. Sa intelegem ca Alin mai are niste poze?

rocklee

Quote from: Archi on May 26, 2013, 06:51:30 PM
Cred ca termenul de 29 mai este realist daca va fi vreme buna. Practic mai este ceva de lucru doar la nodul orastie, dar oricum este doar o chestiune de cateva zile chiar daca inaugurarea are loc in iunie

@rocklee Ai idee dece nu sa dat drumul la pasajul de la Geoagiu?
               Bune poze! Mai ai??
mai era de lucru la podul de la geoagiu.....cam destul de mult ...era ceva asfaltat ....nu nu neam oprit la el si nu neam urcat ....pentru ca atunci veneau oameni la lucru si pasnici atunci se agitau mai mult ....dar am postat doua sau trei poze cu podul ...poze mai am dar nu sunt pre reusite din cauza....ploua torential si de aceia nu nea reusit nici filmarea ......

rocklee

Quote from: penad2007 on May 26, 2013, 08:12:44 PM
Multumim pentru update si efortul vostru. Sa intelegem ca Alin mai are niste poze?

da are ceva mai mlte poze dar nu am mai vorbit cu el de cind neam despartit...mai am eu ceva le pun imediat ...dar sunt cam ''plouate '' :D

nenea_hartia

^ Am eu câteva mai uscate :lol:, de vineri:

- la nodul Simeria e totul gata:



- la Orăștie se lucra la greu:





nenea_hartia



- da, deci intersecție în T; sunt curios dacă nu se vor crea ambuteiaje:




rocklee

ceva poze din zona turdas ....aici a venit un paznic sa ne ia la in trebari ce facem :) :o










rocklee


rocklee

citeva cadere din zona ..turdas gara...cu malul muresului....

;)





udar

multumim de poze  :cheers:

aici o sa fie putina nebunie pana se mai deschide ceva mai departe catre Sebes.......... :D