News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 53 Guests are viewing this topic.

alecu26

Quote from: sebba on May 23, 2013, 11:26:03 AM
Aia de pe lotul 2 se numesc SECOL?
Sper ca numele ala nu vine de la timpii de executie!   :D

Bine ca se apuca! Sa-I dea odata bice ca trece si secolu asta! :)

gurile rele zic ca Boagiu a lucrat la ei.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

rocklee


Pellady

La fel si eu, sry sunt la servici sambata. Daca chiar se deschide o filmez seara pe la 19.

cricric

@Alecu: ce vrei sa zici cu "firma privata"? Poate fi un SRL, dar si SRL-urile au actionari. Vrei sa zici ca nu sunt listati pe bursa si nu sunt nevoiti sa publice bilanturi, profit&pierdere etc.

rocklee

Quote from: Pellady on May 24, 2013, 12:10:01 AM
La fel si eu, sry sunt la servici sambata. Daca chiar se deschide o filmez seara pe la 19.

pe la 19 as fi si eu disponibil  :)...dar nimeni nu spune nimic de deschidere ceva oficial  :(

boer_escu

Quote from: alecu26 on May 23, 2013, 10:46:35 PM
@boer_escu

oricum faza inte3resanta e ca Salini e absolut privata, fara actionari..deci fara bursa, fara conturi auditate..etcc. La fel ca Bechtel, ca UMB. O fi bine...o fi rau? Salini a luat multe lucrari prin tari africane prin incredintari directe de la diferiti presedinti negri.
@alecu26
Da, asa e, firma privata, numai proprietarii si Dzeu stiu cine sunt de fapt. Pana la urma, atata vreme cat isi vor face treaba intr-un termen rezonabil si la pretul licitat, toata lumea ar trebui sa fie multumita.

Despre Impregilo am auzit (sursa de incredere) ca, atunci cand si-au trimis reprezentantii in Romania sa inceapa lucrarile pe lotul 3, atitudinea acestor era ceva de genul 'm-au trimis si sefii pentru nimicul asta de lucrare, ce cautam noi pe aici!?' Sa speram ca Salini vine cu o alta atitudine, desi...

Si inca ceva despre Impregilo: am dat intamplator peste anuntul prin care cautau sa angajeze Inginer Geolog, ghiciti cand? Acum un an... http://en.bestjobs.ro/jobs-inginer-geolog/546386/1 deci mult-mult dupa ce au inceput lucrarile. Daca nu inlocuiau o persoana care le-a plecat, ci era vorba de un post nou creat, atunci sa nu ne miram de ce sunt problemele care sunt!



alin_simeriaveche

Am ajuns azi acasa, am fost la nodul de la simeria veche intr-o plimbare.Din pacate nu am putut sa iau aparatul foto. Iesirea a fost pur informativa. Am discutat cu un paznic amabil si mi-a spus ca nici vb de inaugurare maine(asta am dedus si eu din ce am vazut) El spunea ca stie de 29 mai. Nu vreau sa pun la indoiala sursa de la straco. E posibil doar in cazul in care Ponta ar ajunge prin zona cu alte treburi si poate sa vrea sa vada lucrarea

nenea_hartia

La Săcel au început să scoată pământul:


udar


super veste nenea_hartia...........
ce mare pare/este...........fata de primele poze la care nu aveai o referinta(masina, om langa el)

penad2007

Nenea Hirtia multumim. Bine ca au inceput sa-l goleasca. mai ai cumva poze?

vchira


sebba

Quote from: udar on May 24, 2013, 09:27:36 PM

super veste nenea_hartia...........
ce mare pare/este...........fata de primele poze la care nu aveai o referinta(masina, om langa el)

mi-ai luat vorba din ...tastatura  :lol:
intradevar, acum e alta perspectiva
inainte, fara referinte, ziceai ca-s doua garaje de ciment, fara usi  :-[
Sailing away! S/Y Haimana

Pellady

Super nenea, in toamna pe aici ne dam utza  :D

rocklee

ce lungime are acest graj  :D....scuzati tunel :o