News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 20 Guests are viewing this topic.

rocklee

#41145
si ultimile imagini de la nodul grind ...si gata si foto reportajul  :)













izvoarele de apa ne rezolvat  ??? ???






Powered by API/PUM imgur uploader


:bye: :bye: :vroomvroom:

pbh

Am vrut sa pun mai demult intrebarea asta. La soimus 2 mi se pare mare diferenta de nivel intre culeea din deal si primul rand de pile. Am luat ca reper podul de cale ferata dar imi da cu virgula.
Stiu ca te fura unghiul camerei si ca stie UMB ce face acolo. Intrebarea este:
Care este unghiul maxim la care poat fi puse grinzile?








zuma80

La toate viaductele de pe LD4 a fost pusa intrebarea asta, si se pare ca la toate a fost bine.
Parca 6% pentru autostrazi!
Pentru A6!

flashu74

Fură și unghiul dar acolo va mai veni rigla peste cei 3 stâlpi și se va înălța cu încă vreo 2,5-3 metri.

AdrianB1

Care o fi cretinul care a proiectat spatiile de servicii ca pe niste uriase placi de beton acoperit de asfalt, zero copaci, zero umbra? Sau o sa sparga betonul ca sa planteze copacii?

horatiu.cosma


mastereve

Observ un oarecare pattern cu parcarile astea sterpe. Si pe A2, care este deschisa de atatia ani, cand te opresti vara intr-o parcare la 40 de grade sa faci o "pauza", pai numai pauza nu e pe plita aia incinsa. Nu ar strica sa le sugeram cumva sa se ocupe si de partea naturala ca de cea tehnica ne-au convins de ce sunt capabili...

realfanady

Este frustranta treaba cu izvoarele, sper totusi in final sa se rezolve si sa nu avem un nou caz Saliste - Cunta. In fine ... multumin Rocklee!

Dominik

Vad ca si la Grind o lalaiesc de luni de zile cu terasamentul adus la cota, mai trebuie 1-1.5 m de peste doua luni !!!  >:(
You're in Steelers Country

Quest

Quote from: realfanady on June 25, 2018, 04:27:37 PM
Este frustranta treaba cu izvoarele, sper totusi in final sa se rezolve si sa nu avem un nou caz Saliste - Cunta. In fine ... multumin Rocklee!

Rocklee ai vazut la Grind vreun soi de rutare a apei din acele izvoare catre Mures ? Ptr ca altfel nu inteleg in ce consta 'solutia' Comsa. Pe OS3 la 'groapa' o tara intreaga a vazut cum izvoarele au fost captate si rutate catre acea vale. Aici cum e ?
Common sense will get you far !

Dominik

S-au ridicat azi ceva grinzi pe lotul UMB ?
You're in Steelers Country

anacronox

#41156
Poze din dupa-amiaza asta din zona Soimus-Bejan. Pozele sunt facute in jur de ora 17:00. Am reusit sa ii conving pe ai mei de fiecare data cand trec prin zona sa faca poze  O:-):























Powered by API/PUM imgur uploader

danutzu_1069


Dominik

You're in Steelers Country

flashu74

Eu am trecut prin zona pe la ora 16 si nu era ridicata nici o grinda. Dar am vazut ceva interesant. Au inceput si pe partea cu CF, sus sa bage acele ancore.