News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

Ionut

Da, si eu sunt foooarte curios cum se va face intrarea/iesirea la Orastie/Gelmar. Sper sa dea drumul cu tot cu nodul DN7..... (de pe lotul Straco, desigur).

lucianxx9o

#7516
Quote from: ovidiubu on May 14, 2013, 02:40:21 PM
Vesti noi

http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/181964.html

Pana nu trimite Comisia europeana scrisoare unde scrie negru pe alb "Pos-t Unlocked", atunci sunt linistit asa ca sunt numai vorbe in vant la fel ca cele cu 5 luni, 8% etc..

ciprebbe

Quote from: Ionut on May 14, 2013, 04:35:51 PM
Da, si eu sunt foooarte curios cum se va face intrarea/iesirea la Orastie/Gelmar. Sper sa dea drumul cu tot cu nodul DN7..... (de pe lotul Straco, desigur).

Pai din ce am citit prefectul de HD a zis clar ca se deschide inclusiv nodul cu DN7, iar deja pe gmaps s-a grabit cineva sa deseneze traseul ( macar a avut inspiratia sa lase capetele bretelelor in aer).

@tonica - care podet nu e gata inainte de 705G ?
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

laurashgeo

#7518
Multumesc @ciprebbe pentru lamurire. M-a dus in eroare faptul ca nu se vedea lumina pe sub pod. Ce-i drept are o forma ciudata aceasta trecere a DN-ului peste autostrada, cu acele prelungiri asimetrice ale culeilor.

LE: Are dreptate @user201 in postul urmator, ma incurcasem in exprimare.

user201

@ciprebbe Din avion arată a supra traversare în toată regula.
În altă ordine de idei, arată bine autostrada pe Google. Să o vedem și în realitate.

ciprebbe

^^^ Autostrada supratraverseaza DN ul- corect. DN-ul intra sub A1 pe unde se vede "negreala" (panourile pt cofrag) din filmarea lui eurocopter.
La cate schele sunt acuma pe acolo laurashgeo nici nu aveai cum sa vezi lumina :D.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

laurashgeo

=)) Cand in sfarsit m-am pus de acord cu @user201 ca DN-ul supratraverseaza autostrada :D Pai culeele sunt perpendiculare pe DN ceea ce inseamna DN-ul va fi pe deasupra, parerea mea!

tonică

ciprebbe, mea culpa, de fapt podetul e terminat si pare si finisat, abia dupa el mai parea sa fi fost de lucru.
Si aici, trecerea lui 705g peste autoastrada si umplerea locului lasat gol.:


cezar-mario2012

Dacă va uitați mai bine DN trece prin tunel si este deja făcut,  se lucra doar la finisaje.

tonică

#7524
deci cine pe unde trece?.. :D



eu sunt aproape sigur ca dn-ul va trece pe dedesubt, prin tunel. Altfel ar fi peste mana si mult de lucru sa-l urce pe deasupra fara sa nu opreasca traficul...

ciprebbe

DN ul il bagam pe sub A1
Va caut poza lui mariansb de la fata locului pt exemplificare.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Wadan

Se observa ca DN-ul trece pe sub A1 si din cum arata terasamentul autostrazii inainte si dupa acel pasaj.

ciprebbe

#7527

Se vede si luminita prin tunel printre atatea schele.(marcajul alb continuu e  de dinainte de deviere)
Deci DN se muta de unde e deviat acum mai spre stanga pe sub A1.

@tonica- colegul pellady a facut zilele trecute acest superb fotoreportaj si mai e ft putin de munca. Sa speram ca o vor deschide spre sfarsitul lunii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

laurashgeo

Ma bucur ca am vazut cu totii aceasta luminita, si acum ne-am lamurit!

Ionut

Impresionante aceste lucrari... din avion nu se vad proportiile reale pe care le au aceste pasaje. Hai ca mai este putin si scapam de un dop imens (zona Deva-Orastie), mai ales daca se va da drumul cu nodul A1-DN7 de la Gelmar/Orastie. In partea cealalta la Deva/Soimus e ceva buba cu acel giratoriu... dar na, ne multumim cu cat primim pentru urmatorii doi ani cat mai dureaza de la Soimus la Dumbrava... :)