News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 33 Guests are viewing this topic.

carutasul

Cât de tare e Narcis Neaga, declară că documentele n-au ajuns la el :)
Probabil că după precedentul mandat au venit doi "man in black" și i-au  sters memoria de nu-și mai amintește :)

flashu74

Iata si surprize. Viaduct1 de la deal.








Scuze calitatea. E un nor aici de s-a facut ca noaptea.
Powered by API/PUM imgur uploader

danutzu_1069

Adica avem o grinda sus pe culee... :)

gruiarew

Quote from: danutzu_1069 on May 09, 2018, 05:59:56 PM
@gruia, acolo trebuie facute tuneluri... Fie ca ale faci pentru autostrada, fie ca e cubo banda pe sens, tot trb facute. Si daca le faci, de ce sa nu le faci cum trebuie?
Cand s_a facut tunelul ferovia nu era cu d-astea de mediu... plus ca traficul ocazional pe cf nu se compara cu traficul permanent de pe autostrada

Eu ştiu ce ziceţi. Problema mea e că se dă doar din gură. Nu ştiu la voi cum e dar în ceea ce fac dacă aş da doar din gură, poate aş rezista o săptămână, hai maxim o lună şi mi-ar da piciorul în spate. Şi să-mi fie cu iertare dar ceea ce fac eu nu are nici o treabă cu interesul naţional.

Care aţi trecut recent pe DN68A aţi văzut ce frumos e reparat? E petec lângă petec, fiecare turnat la alt nivel. API, cereţi-le vă rog documente în fiecare zi şi dacă nu se conformează târâţi prin tribunale de să le iasă pe nas. Poate la un moment dat o să se sature şi o să se apuce de treabă.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

flashu74

Doua grinzi. O sa mai pun cateva mai tarziu.

Europiu

Ce o să mai pui? Poze sau grinzi?  :lol:
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).

Mersul trenurilor

asta ma gandeam sa zic si eu  :lol: facem colectie de "-" la karma  :lol:

flashu74

As pune si vreo cateva grinzi dar mi-au luat macaraua.
Deci voi ramane la poze.
Acum cred ca se vede mai bine ca sunt doua.






Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

numai poze cu grinzile ai ..... :(

flashu74




flashu74

Aici erau aduse toate cele 4 grinzi si se desfaceau schelele.



Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74

Pot sa va mai spun ca s-au apucat si de culeea de jos a viaductului2. Terasamentul dintre baraj si viaduct a ajuns in unele locuri la stratul acela final dinainte de balast stabilizat. Se sapa si la deal in partea cu CF si se lucra ceva si in zona culeei de sus a viaductului2.




Powered by API/PUM imgur uploader

flashu74