News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 28 Guests are viewing this topic.

rocklee

Nu am sărbătorit 1 mai. În alta parte. Un pic de mișcare.

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

gruiarew

'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

Mersul trenurilor

Multumim pentru poze! Intrebare: Se mai lucreaza aici sau s-a reziliat?

mishu77

Se lucreaza. Ieri era ceva miscare. Scot pamant de umplutura si probabil il duc la grind sau poate dupa tunelul 2. La viaduct au pus balast stabilizat in partea catre cosevita. Oricum greu de tot misca ...

Ionut

Pe 30.04 au fost termene pentru evaluarea ofertelor pentru PiSi S1 si S5. Avem amanarea lor, desigur.

S1:  Data limita de evaluare a ofertei: 31.05.2018 18:00
S5:  Data limita de evaluare a ofertei: 31.05.2018 18:00

Ionut

^ Va reamintesc ca nu este nicio graba cu desemnarea unui castigator pentru PiSi (1+5) pentru ca nu avem AM iesit. Si AM, in ciuda promisiunilor optimistilor, nu va iesi mai devreme de finalul anului. Deci amanarea evaluarii poate merge linistit spre toamna.


mastereve

Jurnalisti de doi lei... in loc sa ia informatii copy-paste de aici, mai bine si-ar face meseria si ar afla ce s-a discutat intre ministru si ambasador.
Eu pot doar sa inteleg ca a fost adus ambasadorul pentru a face presiuni pe constructor sa lucreze si nicidecum sa rezilieze.


Sent from my iPhone using Tapatalk

gdaniel

In schimb e interesanta poza a doua (cu camioane), e facuta la nodul Grind, de pe pasajul peste CF inspre Holdea.
Vad un camion cu greutati pentru testul de compactare.
Daca masoara compactarea inseamna ca inalta terasamentul..

Ionut

Stiati deja ca se lucreaza la terasamente acolo... parca si rocklee v-a zis. Dar nu doar el. Gargara multa. Scandal si circ, ca la romani...

ddfab

Quote from: Ionut on May 02, 2018, 11:49:23 AM
^ Va reamintesc ca nu este nicio graba cu desemnarea unui castigator pentru PiSi (1+5) pentru ca nu avem AM iesit. Si AM, in ciuda promisiunilor optimistilor, nu va iesi mai devreme de finalul anului. Deci amanarea evaluarii poate merge linistit spre toamna.

eu zic ca nu trebuie sa ne amagim ca nu exista AM. la noi, de regula dupa desemnare exista contestatii si procese, care se vor prelungi luni de zile, deci cu cat desemneaza mai repede constructor , cu atat mai bine. oricum probabil iese intai AM si abia apoi se termina cu procesele pentru desemnare...

Dominik

Totusi aceasta poza de la nodul Ilia e datatoare de speranta

You're in Steelers Country

patratel_ro

La podul peste Mures s-a reparat rampa spre Dobra ? Are cineva informatii proaspete ? Rocklee?