News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 16 Guests are viewing this topic.

rocklee

acum citeva poze cu surparea care a surprinso alin-simeria veche ....au terminat zidul de sprijin de turnat ....iar avum faceau unplutura...




imagini cu lucrarile la celalalt zid de sprijin.....

o ima
gine de ansamblu inspre orastie gioagiu....in care se poate vedea ca se montau parapeti....


Goldmund

poze superbe!

"Autostrada Deva-Orăştie, gata pe 10 iunie" - nu e de fapt Simeria-Orastie?  Deva-Simeria e deja gata, dar stiu, 'suna' mai bine asa...
Cred ca segmentul de A1 Ilia-Deva(e scos la licitatie?)  va fi foarte important (pentru tot traficul intre Nadlac si Sibiu)pentru ca va prelua circulatia si de pe DN7(dinstre Arad) si de pe  DN68A dinspre Faget-Lugoj-Timisoara.

Constructia de autostrazi e comparabila(ca efort uman, material si financiar) cu orice constructie uriasa de pe glob: canale navigabile, cai ferate pentru trenurile rapide, diguri uriase impotriva tzunami, etc.. E vorba de un efort urias pentru constructia unei autostrazi care de multe ori intampina greutati in plus cum ar fi alunecarile de teren, surparile in adancime sub pilonii unui viaduct s.a.. Chapeau in fata toturor care fac posibil ca aceste autostrazi sa fie date in fuctiune!

rocklee

prin acert podet metalic sar putea sa treaca acel drum judetian [comunal ] asfattat dintre pricaz si turdas ...sa iscat nu de mult o controversa cu privire la el pe forum



citeva imagin dinspre gioagiu spre turdas


montau parapeti si complectau unplutura la surpare





rocklee

citeva imagini cu aceiasi surpare din alt unghi...




citeva imagini dinspre turdas spre turdas halta




rocklee



ups mau prins :p..

cu mertanu :D.... la pus de piatra in zidul de sprijin...


rocklee

ultimile imagini din zona hltei turdas... :o









Archi


rocklee

puneau piatra in ea si era suprainaltarea la zidul de sprijin care se vede in imagine pe fondul indepartat :)

penad2007

Rocklee respect pentrul efortul tau si multumim

Cozak

Bravo baieti, pozele sunt super.Se vede ca pun si garduletul de sarma deci sunt pe ultima 100.

sebba

Quote from: Goldmund on May 11, 2013, 03:19:39 PM
Constructia de autostrazi e comparabila(ca efort uman, material si financiar) cu orice constructie uriasa de pe glob: canale navigabile, cai ferate pentru trenurile rapide, diguri uriase impotriva tzunami, etc.. E vorba de un efort urias pentru constructia unei autostrazi care de multe ori intampina greutati in plus cum ar fi alunecarile de teren, surparile in adancime sub pilonii unui viaduct s.a.. Chapeau in fata toturor care fac posibil ca aceste autostrazi sa fie date in fuctiune!

no offence man dar... tu esti cumva de pe la guvernare si nu stii cum sa faci sa lauzi marile realizari post-decembriste? :D
ca asemenea realizari in atatia amar de ani au necestitat cu siguranta un foarte mare efort, intelectual, din partea "alora"


Un lord batran englez discuta cu fiul sau si cu nepotul sau in vartsa de 20 de ani despre sex.
Lordul batran spune; dragii mei, sexul este 90% efort si 10% placere.
Fiul lordului il contrazice: Nu tata, e 50% efor si 50% placere
Nepotul, tanar deh: Nu-i adevarat, este 90% placere si 10% efort
Neintelegandu-se ei, il cheama pe John, si-l intreaba pe acesta cum e.
-Domnilor, sexul este 100% placere si 0% efort ptr ca daca ar fi fost macar 1% efort ati fi pus servitorii sa va faca treaba


cam asa e si cu efortul astora
Sailing away! S/Y Haimana

alin_simeriaveche

Da, deci nu am avut iluzie optica, roocklee mi-a confirmat ca sa lucrat la zid

rocklee

da aline ...se lucra la zid si atunci umplia cu material in spatele lui  :o... Sunt suparat pe tine ca mai lasat singur si ...nu am facut nimic ....cind vi acasa sa facem o tura :D

radutm

bravo pellady, bravo rocklee! mai au de ceva lucru, dar arata din ce in ce mai bine!
cont inchis

rocklee

mai bine inca o aminare decit sai dea drumul la circulatie si sa se intimple ca pe autostrada arad timisoara......alunecari surpari poduri ne terminate si alte prosti de acestea ..... :p