News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 22 Guests are viewing this topic.

Eurocopter

Quote from: iuli on May 08, 2013, 08:13:02 PM
Quote from: Ionut on May 08, 2013, 07:53:57 PM
Eh haide ca nu pica trenul acum, e ca drobul de sare. :)

Aşa e în pericol şi lumea de pe Arad-bypass, la cât de aproape e pista aeroportuluid de autostradă...  :lol:

Mda, mai ales la ce trafic e pe ARW...  :D

sebba

daca nu stiati de ce sunt mai putine accidente de tren decat de masini:
1. nici o locomotiva nu vrea sa o depaseasca pe cealalta
2. ati vazut vreodata sa se sarute mecanicul cu fochistul?
Sailing away! S/Y Haimana

iuli

Quote from: Eurocopter on May 08, 2013, 09:43:06 PM

Mda, mai ales la ce trafic e pe ARW...  :D

Tocmai că nici traficul feroviar pe ruta aia nu mai intens. :-)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

marcelbanu

Toți aveți dreptate dar niciunul nu vreți să vedeți două căi de rulare, linia curentă în plan îndepărtat
și linia moartă, secundară în plan apropiat, cea din dreptul viitorului tablier de pod CFR,
care, la o privire și mai atentă nu sînt pe același aliniament !
Fotografia nu-mi aparține.
Cine a fost acolo și a pozat, ar fi putut să ofere mai multe detalii...

windows screenshot tool
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

udar

#7309
^^^^
linia de CF a fost deviata cu cativa metri pentru a se putea face acest pod peste drumul de legatura, ea va fi mutata pe vechiul traseu cand o sa fie podul gata ..........

poza este facuta prin toamna lui 2012 si se vede cum lucrau la linia CF(deviere)


laurashgeo

Suntem pe 9 mai! Maine trebuia deschisa bucata lipsa din Deva-Orastie, insa de cateva zile tot citesc peste tot si nu gasesc nici un semn ca s-ar deschide.
Eu o sa trec sambata pe 11 dinspre Brasov spre Arad si tare mi-as fi dorit sa folosesc si aceasta bucatica.
Daca tot am deschis subiectul va intreb ce traseu sa aleg de la Deva? Merita sa merg spre TM sau ocolul imi va aduce doar trambuline si limite de viteza pe Tm-Arad?

marcelbanu

#7311
Poți ocoli Simeria - Sîntuhalm care este destul de aglomerat, pe tronsonul A1 Simeria - Deva,
dar la Șoimuș poți merge pe varianta Șoimuș - termocentrala Mintia pe DJ706A
cu trecerea Mureșului pe baraj, am expus ceva mai în urmă o mică hartă, pagina 487, mesajul 7301,
apoi pe DN7 pînă la Arad.

Șoseaua e în condiții bune doar că ai parte de multe TIR-uri.
De la Săcămaș spre Lugoj șoseaua nu e prea strălucită...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

user201

Dacă tot se pune problema, am și eu o întrebare pentru cei din zona Arad.
Pentru Lipova-Pecica, ce recomandați:
1. DN7: Lipova - Păuliș - Vladimirecu - Arad - Pecica
2. Lipova - Zăbărani - Aluniș - Fântânele - ocolire Arad pe A1- Pecica
Mă refer mai ales dipă ce e gata și Arad-Pecica.

iuli

Pe Lipova - Zăbrani - Aluniş drumul e destul de prost, adică nu plin de gropi dar plombat cu criblură, deci nu poţi merge extrem de repede şi foarte bine.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

alin_simeriaveche

#7314
Astazi ma contactat cineva de la hotnews, daca accept sa publice pozele intr-o stire. Bine-nteles ca am fost de acordcu conditia sa specifice sursele
articol aici

Tavi


user201

@iuli Mersi de info.
@alin_simeriaveche Felicitari.

alin_simeriaveche

Quote from: Tavi on May 09, 2013, 02:29:07 PM
Bine Alin! Esti vedeteaaaa :cheers:
Am mai spus-o si pe celalalt forum, nu e chestia de mandrie (mandria e inaintea caderii:) ) ci ma bucur ca am putut fi de folos si astfel se mai aud si oftarile noastre. Nu in ultimul rand sa realizeze cei din guvern ca sunt interesati si oamenii simpli de ce se intampla cu infrastructura noastra.

Cozak

Alin, puteai sa-i rogi sa faca o mica contributie la filmari.Sa inceapa si ei sa contribuie nu numai sa difuzeze filmarile.

alin_simeriaveche

Pai cel care ma rugat este user skyscrapercity :D....nu stiu, poate e si aici. Asa ca poate a si participat :)