News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 30 Guests are viewing this topic.

rocklee


pasadia

@adiarc - situatia din dealul Aciliu nu mi se pare mai grava decat in trecut. Dimpotriva, din autostrada versantul nordic (cel pozat de tine) pare ok, avem ceva vegetatie pe el ,(balarii mai degraba, dar deh). Versantul sudic, avand expunere nordica, imi pare mai problematic - umezeala sta mai mult in el, vegetatie nu se prinde prea usor, etc...

Una peste alta insa, in zona asta, dealul nu imi pare sa vina peste autostrada. Nu asa cum se intampla de exemplu dupa nodul Apoldu, pe partea spre SB - acolo unde au taiat din padure. Daca treci pe acolo o sa vezi rigolele ridicate aproape un metru in sus (cele de langa corpul autostrazii).

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


anacronox

Dupa ce am citit postarea Cnair nu m-am putut abtine si le-am lasat comment:" Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere - CNAIR daca nici macar cu drdp timisoara nu va puteti coordona lasati-va de coordonarea proiectelor de infrastructura. In conditiile astea Sibiu-Pitesti, Ploiesti-Brasov, Sibiu-Brasov si A7 si A8 nu au nicio sansa. In postul de la DRDP Timişoara https://www.facebook.com/DRDP.Timisoara/videos/563018984060689/ se spune clar ca antrepenorul este in vacanta pana dupa Pasti."

Oare cine deconteaza benzina si diurna pt deplasarea celor de la cnair?




rocklee

viaductul 1 deal soimus ...si culea este gata



rocklee





rocklee

gata ...ne vedem ...la anul .... :D :thumbsup: :vroomvroom: :bye: :bye:

horatiu.cosma

#39269
Deci, din comunicatul celor de la CNAIR eu inteleg asa: a mers o echipa de sefi de la Bucuresti pana la Deva (evident, pe banii nostri) fara sa intrebe consultantul/DRDP Timisoara daca UMB e in teren. In dulcele stil al boierului pe mosie care nu isi gaseste sclavii la munca, sefutii au inceput sa scrie comunicatul de presa, nervosi ca au facut deplasarea fara sens si hotarati sa loveasca in UMB. Au avut totusi inspiratia la un moment dat sa sune la DRDP Timisoara sa intrebe care e situatia. Chiar daca s-au lamurit, orgoliul lor e mai mare decat ratiunea, asa ca au lasat prima parte a comunicatului si au adaugat abia apoi faptul ca defapt UMB lucreaza bine, doar ca acum e in vacanta. Oamenii astia chiar nu au simtul ridicolului, merg pana in panzele albe ca sa isi demonstreze prostia? Daca ar fi sa fac o comparatie metaforica intre ce oameni ar trebui sa managerieze aceste proiecte de miliarde si cine manageriaza defapt in CNAIR aceste proiecte, pe de o parte l-as avea pe Einstein, iar dincolo un troglodit din paleolitic caruia ii curg balele in timp ce deseneaza cu batul forme neinteligibile in nisip, iar daca ii deranjezi desenele, se bate cu pumnii in piept si rage amenintator. Ingrozitor de rau am ajuns...