News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 28 Guests are viewing this topic.

rocklee


rocklee



rocklee

sapaturile pentru relocarea DJ in zona haldei de steril ...acei stalpisori de beton care sunt in poze sunt au fost turnati pentru intarirea haldei de steril ...












Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

imagini cu sapatura relocari DJ...vedere spre deva













Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

vedere cu corpul  autostrazi din zona baraj mintia partea dinspre deva 


















Powered by API/PUM imgur uploader

Ionut

Wow, asta merita repetată, ti-a iesit foarte bine!



Tot tronsonul Lugoj-Deva va fi foarte cochet.

luc

#39247
Tupeu fara margini, stiau ca nu este UMB la munca si au venit in control inopinat: >:( >:(

Pagina de FB CNAIR:
https://www.facebook.com/cnadnr/videos/1997060917220644/

"O echipă a CNAIR a efectuat un control inopinat pe șantierul lotului 4 al autostrăzii Lugoj - Deva unde a costatat ca un număr foarte mic de muncitori lucrau pe șantier. Reprezentanții DRDP Timișoara, au confirmat o mobilizare bună, demonstrată și de stadiul lucrărilor. Dl. Ing. Căiniceanu Marian ala explicat că echipele de muncitori Asocierii S.C. TEHNOSTRADE S.R.L. – S.C. SPEDITION UMB S.R.L. lucrează 4 săptămâni iar o saptamna sunt liberi, acesta fiind motivul lipsei muncitorilor pe șantier în aceste zile. Reprezentantul antreprenorului a susținut că in mod normal lucreaza 600 de persoane în acest proiect (muncitori + TESA) și 200 de utilaje, care vor reveni pe santier dupa sarbatorile de Paste. Stadiul fizic actual al lotului 4 Lugoj-Deva este de 75,7%, iar constructorul si-a asumat ca finalizeaza lucrarile pana la sfarsitul acestui an."

flashu74

Stadiul fizic de 75.7%? Ar mai fi ~24% in 9 luni.

gruiarew

Sincer, a doua frază contrazice prima. Eu pricep că: Am fost, nu era nimeni dar e ok, că am găsit destui.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis



rocklee

revenim cu pilele viaductul 2 deal soimus ...vazut si de sus si de ''jos''... :D





































Powered by API/PUM imgur uploader