News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

14 Members and 58 Guests are viewing this topic.

rocklee

cata ironie si cita indolenta ....si din partea constructorului si din partea statului ...autostrada data in folosinta sa se circule [timisoara -arad] .....si nici acum terminata si receptionata ...si de o calitate ....indoielnica ....sa nu spun proasta.......lasama sa te las  ;) :zen:......noi ne facem ca va platin iar voi  va faceti ca lucrati.... :D :p

rocklee

''fimuletele'' lui eurocopter..au adus ''viata'' :D p pe site.....si face  mare zarva in presa :o ....ma bucur ca o comunitate ...pasionata de infrastructura si doritoare de autostrazi ....sa facut remarcata si ...putem sa aratam ca suntem o '''forta '' care nu tace >:( ma bucur si va multumesc la toti .....multumesc eurocopter.... multumesc ''sponsorilor'' care aufacut posibila acesta filmulete... :) :p

Abc

#6572
Quote from: mishu77 on April 19, 2013, 04:47:41 PM
Pai asa ceva probabil ca nu exista si daca exista nu se dau publicitatii caci transparenta este 0. Ministrii nu isi misca scheletul pe santiere e mai bine in fotoliu si sa debiteze prostii pe sticla ....

P.S. Tare sunt curios ce mare proiect o sa demareze sova asta .....

Transparenta sa arate ce?
Sacul golit prin coruptia la cel mai inalt nivel?
Hartiile pline de planuri marete, dar cu nicio investitie realizata in infrastructura si-n viata romanilor?

Vorba aceea, mai este un pic si se face anul de cand sunt avem cel mai cinstit guvern, dar cu ZERO km de autostrada nou-inceputa si cateva zeci de km lasati fara finantare...km inceputi de trista guvernare in plina criza, acea guvernare care ne aducea ea filmuletze si poze, avea contracte reziliate pt nemunca si avea ministrul pe santiere, tot timpul!


penad2007

Iautaxi, mai faci poze si in weekend-ul asta? :-[

alin_simeriaveche

#6574
Chiar ma gandeam Ionut...Nu faci din  acest forum o organizatie nonguvernamentala? Prin acest demers s-ar actiona in anumite situatii pe cale juridica ...cred

penad2007

#6575
Quote from: ciprebbe on April 19, 2013, 03:10:02 PM
@ALL  offtopic

Pt ca tot mai multi ne cauta si pe facebook, am avut surpriza sa constat ca aici

http://www.facebook.com/#!/pages/PeUndeMergro/467631243289321?fref=ts

exista deja un cont cu numele forumului care nu e creat si nici administrat de ionut.
Tind sa cred ca este unul dintre noi cel care l-a creat insa l-a lasat de izbeliste si nu se ocupa de el.
Arata urat asa mai ales prin prisma ultimelor filmari si a publicitatii din presa. 
Rog autorul sa imi dea PM sa gasim o solutie si cu pagina aceasta, sa putem pune poze, filmari si acolo.
Multumesc tuturor.
Back on topic

Scuze ca revin la postarea aceasta.

Ionut impreuna cu o parte din colegii cu valente de IT ( eu nu le am pe partea asta) va bagati sa faceti/administrati o pagina pe facebook?Ar fi foarte important sa existam si acolo.
Rog daca exista colegi pe aici cu asemenea valente, sa-l contacteze pe Ionut.
Ce ziceti de propunerea de mai sus?

penad2007

Quote from: alin_simeriaveche on April 20, 2013, 09:08:35 AM
Chiar ma gandeam Ionut...Nu faci din  acest forum o organizatie nonguvernamentala? Prin acest demers s-ar actiona in anumite situatii pe cale juridica ...cred

Nu stiu , dar poate par nebun. Eurocopter/Ionut exista vreo posibilitate? Ma refer la faptul de redirectionare a celui 2 % din impozitul meu ( si va spun ca si cel al sotiei mele va avea aceeasi destinatie).

sorin

 :bye:Salut! Numele meu este Sorin ,va urmaresc pe acest forum de mai bine de 2 ani ,eu sunt plecat din tara de 10 ani. In fiecare zi cand vin acasa de la munca intru pe forum sa vad ce mai e nou in domeniul autostrazilor, faceti o treaba f buna felicitarile mele. Sper ca numarul celor care viziteaza ,interactioneaza pe acest forum sa fie cat mai mare in asa fel incat  sa  puteti  deveni o forta o voce a societatii civile, demna de luat in seama de autoritati.Doar luand atitudine si facand presiune pe autoritati cred ca se va face ceva in tara noastra.Felicitari, tie  Ionut si pentru cei ce au mers pe teren si au fotografiat,filmat aveti tot respectul meu pentru munca depusa,tineti-o tot asa!

myid

#6578
Eu zic sa ii dam drumul cat mai repede...

Sa creem o pagina cu numele " Forum.peundemerg.ro" sau urmatoarele idei le-am primit in PM pe skyscrapercity :
- Pasionatii de infrastructura
- Rezistenta pentru Infrastructura  :lol:
- Construim Romania ( exista ca si persoana , nu ca si formator de opinie ( follower )
- Autostrazi Romania
-


cibernelu

#6580
Azi pe la 5 se turna beton la pasajul peste cf.in apropierea nod Lancram   



boer_escu

#6583
Din ciclul ''Activitati de sambata la ora 5 pe santierele patriei'', pun si eu doua poze facute cu telefonul si dau o veste buna: au inceput destul de serios lucrarile la nodul Sibiu Vest (fata de filmarea lui eurocopter se acum cateva zile deja se vede avansul)! Se lucra chiar la aceasta ora si, daca nu ma insel, tocmai descarcau utilajele pentru foraj (cu macaraua ce se vede in stanga in plan indepartat).





cibernelu

Tot pe la 5 nod Lancram se decoperta in zona care mai trebuia expropriata