News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 16 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

#6420
:D

In sfarsit vad si eu demolata cladirea  de langa drumul spre Mag.... A mai ramas problema de la Sebes.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Tavi

Merg bine santierele patriei :)
Bravo Danny550394. Multzam! :cheers:

davyl

Bravo Danny550394. Superbe poze! Multumim!
Eurocopter o sa ne confirme daca era el sau nu!

ciprebbe

#6423
A filmat, a confirmat ,are nevoie de putin ajutor daca stiti.....  (pun si aici, e cel mai citit topic)
Quote
From eurocopter
"Am filmat, dar va dura ceva procesarea. E ditamai filmul de 50min.

Deva-Sibiu cu totul. 1100 RON sunt de decontat.

Stie cineva un program bun, rapid si eficient de editare gen cut si stabilizator? Pinnacle ma omoara..."

LE: La 50 min filmul  pregatiti pungile cu floricele...
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Este super ca a putut face tot Deva-Sibiu. Excelent. Abia astept sa vad cum e de sus. Luati legutura cu el cei care va pricepeti la procesare video. :cheers:

lucianxx9o

@Danny550394 frumoase poze :).
Intrebare: Ce se intampla cu paginile de pe forum nu mai arata cum era inainte, e doar temporar sau ce?!!! scuze de efftopic.

iuli

Quote from: Danny550394 on April 17, 2013, 02:31:16 PM


Lot 4 Astaldi. Intersectie cu DJ-ul spre Mag.
Spre Sibiu.



Poza anului deocamdata!!!  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Quote from: lucianxx9o on April 17, 2013, 05:49:17 PM
Intrebare: Ce se intampla cu paginile de pe forum nu mai arata cum era inainte, e doar temporar sau ce?!!! scuze de efftopic.

Huh?! Adica? Totul trebuie sa fie la fel. Fa te rog un print screen si da-mi mesaj privat. :)

Ionut

Pana vine Eurocopter cu filmarea, vine una din sursele secrete cu o poza si o veste buna: Alpine asfalteaza!



Multumim sursei!

myid

#6429
Primul post aici, pe forum.peundemerg.com

post pe facebook

QuoteSupun atentiei dumneavoastra urmatorul subiect : Autostrazi in Romania via skyscrapercity.com si forum.peundemerg.com

Acum ceva vreme ( prin 2011 ) am luat contact prima oara cu skyscrapercity.com. Astazi suntem nedespartiti, indiferent unde ma aflu , indiferent de coltul de pe planeta unde proiectele ma trimit, primul gand este sa ma conectez la internet pentru a verifica forumul.   O sa credeti ca fac reclama acestui forum, departe de mine acest gand. La ce vreau eu sa fac "reclama" este nepasarea autoritatilor, indolenta, prostia si accesul in pozitii cheie a unor oameni fara o pregatire in domeniu precum si a spiritului civic aratat de unii dintre conationalii nostrii.

Pana in mai 2012 , CNADNR se ocupa de transparenta lucrarilor in executie de pe santierele patriei . CNADNR publica periodic stadiul evolutiei lucrarilor, stadiul evolutiei platilor catre constructori, realizand chiar si filmari aeriene peste santierele in constructie. De atunci, Dumnezeu cu mila...Tot din aceeasi perioada, toate licitatiile demarate nu au primit nici pana acum castigator. Fosta lege care obliga institutiile statului sa anunte castigatorii in decurs de 20 zile fiind abrogata . La inceputul anului anterior ( 2012 ) termenele de executie anuntate de firmele de constructii si CNADNR pentru A1 – Nadlac – Sibiu erau primavara 2013, pentru loturile in constructie la acel moment si 2014 pentru loturile aflate in diferite procese de licitare.

O mana de oameni inimosi si satui pana peste cap de lipsa de transparenta actuala a decis sa ia taurul de coarne si sa informeze publicul larg cu privire la evolutia A1 si a celorlalte santiere din Romania . Oameni cu pregatire medie, inalta , doctori , ingineri, profesori , economisti, din fiecare ramura economica sunt prezenti acolo, in linia 1 a forumului , pentru ca publicul sa fie informat . O sa spuneti ca este usor sa stai la calculator si sa iti dai cu parerea ce se intampla. Nu, oamenii astia fac mult mai mult , isi dedica din timpul lor pentru mii de poze, zeci de filmulete, reportaje la limita legii ( accesul pe santiere este interzis ), sute de articole din presa adunate in acelasi loc. Toate informatiile de care ai nevoie. Plus, ceea ce este cel mai important  Scrisori adresate administratiei statului ( CNADNR, Guvernul Romaniei, Primului Ministru )

Asteptarea fiecarei zile pentru alte poze a facut din pasionatii de infrastructura un mijloc de viata, o cautare a adrenalinei zilnice pentru ................ PENTRU CE ? Pentru a vedea si la noi in tara modelele vestice de infrastructura, pentru a astepta apoi ridicarea din mocirla prin investitiile ulterioare pe care aceste autostrazi le aduc economiei nationale.

Astazi 17.04.2013 a mai fost depusa o mostra de spirit civic . O noua filmare aeriena pe ruta Deva – Sibiu . Realizata de unul dintre membrii forumului din donatiile facute de ceilalti ,,pasionati de spiritul civic" ( cum bine spunea unul dintre ei) .

Multumim skyscrapercity.com , Multumim forum.peundemerg.ro

sebba

pacat de "monstra de spirit civic"...
monstrul ce o face? e sotul monstrei? sau amantul?
Sailing away! S/Y Haimana

alin_simeriaveche


udar

#6432
duminica la emisiunea ''dupa 20 de ani '' PRO TV este invitat ministru transporturilor, cel care lipseste de pe ...................
sunt curios ce o sa declare mai ales ca emisiunea este deja filmata si vom avea pana atunci filmarea de pe sibiu-deva    ;)

lautaxi

Nu stiu de ce da presimt ca cel mai mare avans l-a inregistrat Straco la Turdas...

myid

Quote from: sebba on April 17, 2013, 09:22:32 PM
pacat de "monstra de spirit civic"...
monstrul ce o face? e sotul monstrei? sau amantul?

Hai sa ne vedem fiecare de treaba lui...., nu am venit pe forum sa ma cert cu tine si nici sa corectez posturi de pe facebook , pur si simplu a fost un post OK in care ne regasim multi dintre noi


Quoteprietene, pastreaza comentariile ptr tine
sau fa-le publice...
dar nu-mi mai umple spatiul privat cu mesaje inutile
multumesc

Si da, am preferat sa iti scriu mesaj privat pentru ca nu cred ca intereseaza pe nimeni discutiile noastre... dar daca asa doresti...

pacat ca asta ai inteles din postul anterior

si apropo, "prietene" e un termen cam nepotrivit pentru tine si denota lipsa de respect.