News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 50 Guests are viewing this topic.

alin_simeriaveche

 :( :(( am ajuns din nou in moldova. Nu imi place.Dar am ramas cu amintiri frumoase din vacanta aceasta. Reportajul cu rocklee a fost minunat. Pe 26 aprilie iarasi plec din Tecuci pt vacanta de 1 mai. Pe atunci voi mai face un alt reportaj....sper tot cu rocklee si cine stie si altii din zona noastra, cine doreste.

lautaxi

#6376
Am facut din nou poze pe Simeria-Orastie la Turdas si halta Geoagiu
la Turdas poze de pe pasajul de intrare in sat inspre Simeria....


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

lautaxi

#6377
spre Orastie...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
da,se asfalta in plan departat dovada,statia Straco Turdas fumegand si in plan apropiat motivul pt care noi avem ce sa discutam aici .


Uploaded with ImageShack.us

lautaxi

#6378
La halta Geoagiu  acesta e drumul care merge din dn 7 spre Geoagiu Bai,se vede ca atunci cand va fi gata, autostrada va fi la nivelul solului iar acest drum va fi mutat pe pasajul de deasupra....


Uploaded with ImageShack.us
acu se lucreaza la umpluturi


Uploaded with ImageShack.us
dupa ce trece la nivelul solului trebuie sa  i se urce nivelul pt acest pod peste dn 7 si calea ferata





lautaxi

#6379
Dupa pod inspre Aurel Vlaicu Strabag lucra la maxim era plin de utilaje.
Pozele au fost facute azi 14.04 ,un update la pozele lui alin simeria veche si rocklee

stangabriel

Multumim de poze. Bine ca nu se vede clar planul apropiat,ca altfel ar fi inceput iar o discutie politica  :D sper.....

rocklee

super poze laurtaxi ....ai complectat ce am vazut si noi....inpreuna cu alin simeria vehe am fost mai in sus pe tronsonul lui strabag.in spre sibot si se lucra din plin....

ciprebbe

Quote from: lautaxi on April 13, 2013, 07:47:57 PM
Asa a plouat aici in zona incat in zona Turdas 2 zile nu cred ca se mai poate lucra...ma gandeam sa fac poze da tinand cont ca au fost baietii acum 2 zile nu cred ca e nevoie.Eurocopter ,la Cluj a plouat ?

Frumoase poze lautaxi
La Cluj ieri a plouat tare in reprize, azi a fost ceva mai bine, insa la orizont erau nori negrii si mai batea si vantul in rafale.
Una peste alta vremea da semne ca se indreapta insa nu stiu daca se si poate zbura inca. Pot sa va spun ca avioanele de pe aerodrom nu le-am vazut inca in aer. De obicei sambata duminica se inaltau. Poate saptamana viitoare se va zbura. Cu totii asteptam acest lucru.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Morosanu

Quote from: stangabriel on April 14, 2013, 09:37:54 PM
Multumim de poze. Bine ca nu se vede clar planul apropiat,ca altfel ar fi inceput iar o discutie politica  :D sper.....

Ei si care-i problema nu poate omu' sa aiba propriile opinii politice? Tre' sa fie la gramada cu marea masa...?  :D
Politica distruge tot ce atinge.

ciprebbe

Quote from: radutm on April 13, 2013, 01:16:30 PM
Quote from: mariansb on April 13, 2013, 10:17:05 AM
Planuri, planuri... pentru autostrada Sebes-Turda

http://www.ziarulunirea.ro/autostrada-sebes-turda-tot-mai-aproape-in-luna-august-trebuie-organizata-licitatia-urmeaza-exproprierile-de-terenuri-172217.html
Nu are nimeni pozele sau plansele cu traseul in format mai mare? Ar fi interesant.

Avem topic separat pt "presupusa" autostrada Sebes Turda, un upgrade la drumul expres desenat pe planse.
Hai sa nu amestecam discutiile aici pe A1.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

penad2007

#6385
Quote from: stangabriel on April 14, 2013, 09:37:54 PM
Multumim de poze. Bine ca nu se vede clar planul apropiat,ca altfel ar fi inceput iar o discutie politica  :D sper.....
Iautaxi Multumim de poze.  ;) Stingabriel poate ne dai un update cind se decid cu desemnarea cistigatorilor de la licitatia din August. Intreaba-l pe sova :lol:

stangabriel

#6386
 ??? am mai zis eu vreodata ceva din burta? am vorbit politica vreodata? 2007 e anul tau de nastere? chiar nu am inteles....tocmai ca nu imi plac discutiile de politica. Nu e frumos sa faci glume personale, nu cred ca ne permitem.  Sa fiti sanatosi, la revedere.

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Ionut

Multumesc tuturor de poze! :cheers:

E bine ca nu sunt probleme de finantare (cel putin pe Orastie-Sibiu). Asta e chiar bine. Sa vedem solutii/solutia pe lotul Impregilo...

alin_simeriaveche

multumim lautaxi pt poze iar aceaste vesti de pe turnul sfatului sunt imbucuratoare