News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 21 Guests are viewing this topic.

Ionut

Ia luati de ghiciti poza de aici de pe A1. Cel mai probabil pe A1 este. Nu de alta, nu se mai lucreaza in alta parte... :zen:

penad2007

#6046
Quote from: Ionut on April 04, 2013, 09:34:01 PM
@penad2007: LOOOOOOL ce tare a fost asta cu Sova. :lol: Te asigur ca toate sursele noastre secrete au 10 clase peste Sova, cel putin la nivel de informatii legate de infrastructura, oricat de ministru ar fi el. Sau ce-o fi, ca tot nu stiu daca e ministru sau nu. Sincer, daca Sova zice X si o sursa secreta zice pe dos, eu cred sursa secreta.

Scuze, dar stiu asta. Problema este,  ca efectiv a devenit obositor cu declaratiile astea pe care le face zilnic. Mai e putin si ajunge la limita penibilului . O sa mai tina maxim vreo  2 luni si dupa aceea  o sa inceapa si presa sa faca misto de el.

ciprebbe

#6047
Quote
Mai e putin si ajunge la limita penibilului .

Pt mine a trecut demult de aceasta limita.

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

boer_escu

@ionut - Frumoasa poza! Multumiri sursei secrete!

Eu nu cred ca este de prin zona Sacel (acolo nu este relieful atat de plat) E clar ca e facuta spre vest, as crede ca e pe lotul Strabag (si dupa nivelul avansat al lucrarilor), undeva destul de aproape de Sebes catre Orastie.
Cel mai bun indiciu este linia de inalta tensiune (banuiesc ca e Mintia-Sibiu) ce se vede in stanga, poate cineva cunoaste mai  bine zona si ne poate spune...

TraianDeleanu

Seara bună...

pentru că tot am primit îndemnul lui Ionuț, nu mai postez doar pe TS...
iată, prin urmare, și un link către articolașul scris pe urma frumoaselor fotografii cu "sursă secretă", de pe viaductul de la Aciliu...

linkul articolului aici

numa' bine!

(din păcate, luni o să vin cu vești deloc bune. dar deloc)

alecu26

de ce doar luni?

Doar atunci devin oficiale? nu ne mai fierbe.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

TraianDeleanu

Quote from: alecu26 on April 04, 2013, 10:23:55 PM
de ce doar luni?

Doar atunci devin oficiale? nu ne mai fierbe.

Doar luni apare ediția tipărită...

alecu26

pls, pls.


Macar indicii.

Legat de coreea? ne ataca?

De orastie sibiu? de deva lugoj? de Sibiu-pitesti?

Daca o sa ne spui ca lotul 3, unde e facuta si poza din articol n-o sa fie gata nici in 2014....asta intuim si noi pe aici.
Ca reabilitarea medias-sibiu e practic oprita din lipsa de bani...si asta am intuit-o.
C
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

ciprebbe

QuotePe de alta parte, o asemenea legatura, facuta acum sau oricum repede, va ingropa definitiv TgMures-Bv....sau chiar si Campia Turzii-Tg mures.
Tg-Mures- Brasov clar va fi ingropata si probail se va incerca un Sibiu-Brasov in detrimentul vaii Oltului, ca sa mute din trafic pe concesionata Bv-Comarnic , sa existe trafic iar statul sa nu mai fie nevoit sa plateasca constructorului.
C-Turzii - Tg-Mures probabil se va merge pe varianta C IX , eu preferand ca in eventualitatea continuarii spre Sebes sa se mearga mai departe din capatul tronsonului Bechtel inspre valea Muresului, asa o poti apropia si de Tg-Mures cu 10km si acolo sa se faca un viitor nod.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

alecu26

Exact. Coridorul Sibiu Medias-Tarnaveni-iernut exista si acum. Sau foarte usor poate fi ajustat sa iasa mai spre Tg Mures.

Interesanbt dilema pt statul roman.

Practic orice autostrada ar face pe bani europeni va lovi in Comarnic Bv.

Pe cand orice autosrtad din bani publici (tg mure bv, Sibiu-bv, Comarnic-Ploiesti)...l-ar ajuta la factura catre concesionar.

Ce sa fie, ce sa fie?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Pellady

Welcome domnilor Goldmund şi Deleanu!
Aşteptăm noile veşti.


cricric

#6057
@alecu26:

Tu zici sa se renunte la Sebes-Turda si Brasov-TGM si sa semute totul pe SB-Medias-Iernut?

De ce nu e ok varianta cu Brasov-Sibiu, Sebes-Turda/CT si CT-TGM, care se va continua in viitor spre Moldova?

Ionut

In conditiile actuale, eu ma declar multumit si cu un singur coridor/segment nou de autostrada inceput. Ce rau am ajuns.
@Traian - asteptam vestile proaste luni. :)

alecu26

Quote from: cricric on April 05, 2013, 12:05:31 AM
@alecu26:

Tu zici sa se renunte la Sebes-Turda si Brasov-TGM si sa semute totul pe SB-Medias-Iernut?

De ce nu e ok varianta cu Brasov-Sibiu, Sebes-Turda/CT si CT-TGM, care se va continua in viitor spre Moldova?

doar spuneam ca legatura intre autostrzi se poate face practic pe relatia Siubiu-Tg mures, nu neaparat pe Sebes-Turda.

Brasov-tgm...doar spun ca ar avea sanse sa nu se mai faca niciodata. s-ar putea nici sa nu mai fie nevoie...traficul scazand foarte mult.

Cine merge la Tgm sau Cluj....o poate lua clar pe valea Oltului. Cine merge la Bv....merge pe A3. S-ar gasi cu greu trafic pentru Bv-Tgm.

Chiar si pentru Bv-Sibiu.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).