News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 38 Guests are viewing this topic.

udar

astazi am fost pe ruta Timisoara-Lugoj-Deva-Sebes-Sibiu-Medias-Ludus-Turda
am reusit sa fac poze pana aproape de Media atat a tinut bateria si de la Iernut deja era intuneric
maine la intoarcere Turda-Gilau-Oradea-Arad-Timisoara

cateva poze o selectie care este in ordinea traseului



michael21_mtv

Quote from: rocklee on March 28, 2013, 10:12:37 PM
bombe electorale ...bla bla bla :lol: :lol: :o cind sunt in oltenia vorbesc de autostrada sudului... cind sunt in moldova pomenesc de iasi tirgu mures ...cind sunt in ardeal de coridorul pan 4....iar mai nou de autostrada sebes turda ...inca o minciuna inca o autostrada .......ungaria si slovenia ne au dat lecti ...vorbe putine si fapte ....mai nou croatia si serbia ....noi am ramas la stadiul de bla bla......cind ore putem si noi sa traim [circulam] civilizat intro tara civilizata .....???? :( :( :(


AI PUNCTAT BINE, ACELEASI VB LE AVEAM SI EU IN CAP...LA INTREBAREA "cind ore putem si noi sa traim [circulam] civilizat intro tara civilizata .....????" RASPUNSUL TI-L DAU EU: cand o SA IES EU PRESEDINTE !!! :)))) asa ca mai asteapta 20 de ani cel putin sa ma fac cunoscut!!! :)

udar

a durat incarcarea pe net nu este ca acasa  :)

se mai faceau ceva lucrari pe giarmata-izvin




deviera dumvrava



de pe A1 deva ceva lucrari



asfaltare nod simeria



fumul de la statia de asfalt turdas



camioane la coada la statie



nod orastie inainte



dupa nod.....bretea



relocari utilitati



lucrari poduri



alte relocari



nod sebes




prefabricate pasaj CF



si ultima care nu mai are nevoie de prezentare



mai am poza dar le pun cand ajung acasa si am semnalul mai bun la net

sunt si de pe sibiu -medias

ps: am reusit in zona sebes sa sparg iarasi parbrizul are doar 2 luni , pietricele sarite de la camioane..... :)
anul si parbrizu ;)

:cheers:


michael21_mtv

MULTUMIRI PTR POZE :) IAR DESPRE GEAM, SUNT FIRME CARE ITI REPARA ORICE SPARTURA SI NU SE MAI VEDE UNDE S-A CRAPAT, TE COSTA IN FUNCTIE DE MARIMEA EI...

MHN

Cred ca nu stia :)
Altfel, multam pentru imagini, udar.

udar

#5915
^^^^
stiu ca se repara parbrizele si se opreste crapatura, dar cum am avut ieri acest drum lung si eram limitat de timp spartura a ajuns pana in margine si capatul celalalt se apropie si el ..............e bine ca nu este pe stanga  :)

lucianxx9o

#5916
Intrebare:
Cum se prezinta tronsonul de autostrada deva- orastie??
Cineva imi spunea ca autostrada este distrusa, portiuni cu crapturi in asfalt. :o
Mie mi se pare imposibil!
Daca cineva are timp, si este in trecere, sa faca un video update cap-coada.
Multumesc anticipat!

Pellady

#5917

michael21_mtv

Quote from: MHN on March 29, 2013, 02:47:27 AM
Cred ca nu stia :)
Altfel, multam pentru imagini, udar.


se putea sa nu cometezi tu ? stiu, era imposibil daca nu te bagai in seama !!!  >:(

penad2007

Udar ne poti da si restul de poze? Ai ajuns acasa? ;)

MHN

Quote from: michael21_mtv on March 30, 2013, 12:07:23 PM
Quote from: MHN on March 29, 2013, 02:47:27 AM
Cred ca nu stia :)
Altfel, multam pentru imagini, udar.


se putea sa nu cometezi tu ? stiu, era imposibil daca nu te bagai in seama !!!  >:(
Nu cred ca am avut onoarea...
Referitor la comentariu, am presupus gresit. Iarta-ma!
Se pare ca udar chiar stia.

Asteptam cu nerabdare imaginile, udar :cheers:.

Ionut

Cred ca ziua de sambata este cea mai grea din saptamana... nimeni nu vine cu poze, toti sunt plecati in toate partile... si daca nu avem ce sa comentam ne creste tensiunea. :) E numai vina lui udar ca n-a pus pozele. :p

mariansb

#5922
Cateva poze  facute azi in jurul orei 10 , de pe lotul Straco, de la podul peste Sebes, nodul Sebes est si pasajul peste calea ferata , puncte in care se lucra.
Chiar si la ora 18.45 se muncea in zona pasajului peste calea ferata de la intrarea in Sebes dinspre Sibiu si la podul peste raul Sebes.
Sunt convins ca pana in toamna centura Sebesului se va deschide , iar apoi si restul lotului. Tehnic ,centura e  fezabila in 3-4 luni , terasamentele fiind la nivel de balast stabilizat, iar podul peste Sebes e in stadiu avansat. Si la pasaje stau bine , fiind la stadiu de grinzi montate. Problemele sunt la nodul Sebes Lancram ,  cu pasajul si la o portiune de vreo 200 m inainte de rau. Bucata accea devine un fel  de DSV de la Arad.












"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

marcelbanu

Quote from: lucianxx9o on March 29, 2013, 04:42:20 PM
Intrebare:
Cum se prezinta tronsonul de autostrada deva- orastie??
Cineva imi spunea ca autostrada este distrusa, portiuni cu crapturi in asfalt. :o
Mie mi se pare imposibil!
Daca cineva are timp, si este in trecere, sa faca un video update cap-coada.
Multumesc anticipat!

Nu te mai lua după poveștile altora !
Eu am fost pe A1 Deva - Simeria (nu Orăștie) pe data de 18 martie 2013
am făcut niște poze și nu am văzut nicio gaură-n asfalt !

Ca să fac un filmuleț de 7-9 minute cît durează ,,traversarea"
ar însemna o mărime de 2-3 GB ceea ce Youtube nu primește !

P.S. Filmulețul l-aș face cu iPad-ul copilului...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

iuli

Quote from: marcelbanu on March 31, 2013, 11:20:56 AM

Ca să fac un filmuleț de 7-9 minute cît durează ,,traversarea"
ar însemna o mărime de 2-3 GB ceea ce Youtube nu primește !

P.S. Filmulețul l-aș face cu iPad-ul copilului...

Youtube accepta orice marime, singura problema e la durata videoclipului, limitata la 15 minute pentru inceput. Apoi, daca esti "baiat bun" nu mai ai nici limita asta  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog