News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 24 Guests are viewing this topic.

rocklee




sirul de camioane galbene care asteapta la incarcat ....




cam atat pentru acum ...data vitoare mai mult si mai bun ...

in concluzie la bretea muresana .....sa umplut vechiul debleu ...sa adus la vechea cota ....si se pare casolutia este dea ridica nivelul autostrazi .....

la nodul grind se lucra la margina la fel ....la colonia mica si la terasament spre margina lafel se lucra destul  de bine ...va doresc o zi buna si multa sanatate ...cu drag ROCKLEE

cristibur

Nu contează că e 3 dimineața, în alte părți e doar 10 seara  :book:. Iar poze din astea sunt binevenite la orice oră. Mulțumim pt efort. :)

Liviu_udr

Multumim frumos pt efort si pt imagini!

runner

Multumim mult de poze  ROCKLEE, cu poze de astea sa te tot trezesti in fiecare dimineata , stiind ca undeva cineva lucreaza permanent pentru drumurile patriei !  :lol:. Meriti din plin  :cheers: !

Nelu63

Multumim frumos pt efort si pt imagini ROCKLEE ! :gj:
Ce frumos este cand vezi santierul plin de oameni si tehnica ! :D

Cozak

Rocklee esti mare!!La fel si toti ceilalti care au fotografiat in acest uikend!
Multumim!

x12cbulz

#27696
Super fotoreportaj. Intrebare pentru cei care au fost in teren si au mai multa experienta: Care este termenul realist pentru deschiderea lotului  Traian Vuia -Margina? Dar pentru Holdea??-Ilia? ??? :-[
O zi buna sa aveti.

clau

#27697
Eu cred ca in 3-4 luni Ar putea deschide pana la Margina... Dar e o expertiza de facut acolo...

clau

Ilia Grind ca sa deschida in toamna cheia e nodul Grind( la care abia acum incep mai serios), iar pana la Holdea depinde de realizarea unei descarcari( iesire-intrare de urgenta inainte de tunele) cum so numi care e o lucrare suplimentara... Dar mai e mult de lucru pe finalul lotului spre Holdea. La pasajul peste autostrada pt DN nu au inceput lucrul si nici debleele pe acolo nu sunt prea avansate... Eu cred ca Grind Holdea este pentru 2017 pt ca nu vad sa se grabeasca in zona aia nici constructorul nici Cnadnr... Deocamdata

GDPR

Daca se deschide TV-Margina fara ca rigolele sa fie finalizate, CNADNR-ul iar se impusca in picior.

nrb

Com pania Najionaiâ d« Autostrăzi '
şi Drumuri Naţionale
din R om ânia S.A.
1 7 MAR 2016
Nr. înregi^'rare 92 / 7 5 B 5 2
Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România titular al
proiectului anunţă publicul interesat asupra depunerii solicitării de revizuire a
acordului de m ediu nr. 7/09.09.2010 revizuit în data de 24.12.2013 emis de Agenţia
Naţională pentru Protecţia Mediului pentru proiectul ,,Tronson de Autostradă Lugoj -
Deva " de la km 0+000 - km 99+764 şi drum de legătură de la autostradă la varianta de
ocolire a Municipiului Lugoj de la km 0+000 - km 10+518", propus a se desfăşura pe
teritoriul administrativ al judeţelor Timiş şi Hunedoara.
Informaţiile privind potenţialul impact asupra mediului a modificărilor aduse
proiectului propus pot fi consultate la sediul:
- AGEN ŢIEI NAŢIONALE PENTRU PR O TE C Ţ IA MEDIULUI din Bucureşti,
str. Splaiul Independenţei, nr. 294, sector 6, telefon-fax 021/207.11.36, e-mail:
autorizari@anpm.ro. www.anpm.ro;
- CNADNR, cu sediul în Bdul. Dinicu Goiescu nr. 38, sector 1, Bucureşti, 010873,
tel.: (+4021) 264.32.00, fax: (+4021) 312.09.84, e-mail: ofFice@andnet.ro.
Observaţiile publicului se primesc în scris, sub semnătură şi cu datele de identificare, de
luni până vineri între orele 08^° - 16°° la sediul Agenţiei Naţionale pentru Protecţia
M ediului din Bucureşti, str. Splaiul Independenţei, nr. 294, sector 6, tel. şi fax
021/207.11.36, la sediul APM Timiş, B-dul Liviu Rebreanu, nr. 18-18A, Timisoara, Jud.
Timiş, tel 0256/491 795 fax.0256/201 005, e-mail office@apmtm.anpm.ro, la sediul
APM H unedoara Str. Aurel Vlaicu, nr. 25, Jud. Hunedoara, tel. 0254 215 445, fax.
0254/212 252, office@apmhd.anpm.ro.

GDPR

Memoriul de prezentare depus la ANPM il gasiti aici

Germany

Să înțeleg că până în August ar putea da drumul atât la Aciliu cât și cei 14 km de la Traian Vuia până la Margina?? Există apoi drum de acces de la ieșirea autostradă Margina și până pe DN??

Mulțumesc anticipat

pasadia

Da, la Margina nodul e chiar langa DN. Dar nu stiu de unde ai inteles tu ca in august s-ar da drumul la Aciliu?

pasadia

Quote from: adrian rosca on March 21, 2016, 01:46:09 PM
Memoriul de prezentare depus la ANPM il gasiti aici



Nu stiu de ce dar ma sperie partea asta, cu debleu pe o parte si rambleu pe cealalta. Nu puteau oare sa ia in calcul spargerea firelor in doua astfel incat latimea autostrazii sa o reduca (si implicit si inaltimea debleului si a rambleului)? Din cate imi amintesc JASPERS ne reprosasem ca nu luam in calcul si astfel de solutii in zone montane (era vorba de vechiul SF de pe PiSi).