News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 29 Guests are viewing this topic.

rocklee



statia de asfalt din organizarea de santier ..



TibiV

Ca de obicei...

Festival ROCKLEE !...
:)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Multumim @rocklee  :gj:. Aceeasi problema ca si pe A10, lipsa AC-ului. Aici norocul e ca avem AC pe o portiune mai mare, dar ar fi pacat ca atunci cand vine vremea buna, sa avem santiere parasite. Inca nu e problema, ca nu prea se poate lucra, dar cat de repede acest lucru se va schimba. Slaba miscarea la podul peste Mures. TS pe A10 lucreaza mult mai bine la podurile lor, eu zic ca o sa ii intreaca cat de curand. Interesanta solutia cu cu piatra sparta in plasa pe acele ramblee, pe lotul UMB. Sunt curios care e motivul. Nu e foarte aproape Muresul acolo si nici vreun curs de apa. Dar stie UMB mai bine.

rocklee

pregatire ...pentru sapaturile de langa dnu







partea spre organizarea de santier...




si citeva imgini surprinse de linga dnu ...






cam atat pentru ziua de azi ...data vitoare ...mai mult si mai bun  :cheers: :thumbsup: ...va multumim pentru tot ...cu respect ROCKLEE

NOAPTE BUNA .. :bye: :sleep: :sleep:

rocklee

Quote from: horatiu.cosma on March 14, 2016, 12:25:54 AM
Multumim @rocklee  :gj:. Aceeasi problema ca si pe A10, lipsa AC-ului. Aici norocul e ca avem AC pe o portiune mai mare, dar ar fi pacat ca atunci cand vine vremea buna, sa avem santiere parasite. Inca nu e problema, ca nu prea se poate lucra, dar cat de repede acest lucru se va schimba. Slaba miscarea la podul peste Mures. TS pe A10 lucreaza mult mai bine la podurile lor, eu zic ca o sa ii intreaca cat de curand. Interesanta solutia cu cu piatra sparta in plasa pe acele ramblee, pe lotul UMB. Sunt curios care e motivul. Nu e foarte aproape Muresul acolo si nici vreun curs de apa. Dar stie UMB mai bine.

E o zona mlastinoasa si  au ridicat mult terasamentul pentru trecere un podet metalic a unui drum satesc .... :)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

clau

Multumim Rocklee... Acum vad ca la Grind e mult de munca...

rocklee

Quote from: gruiarew on March 13, 2016, 09:18:47 PM
Am fost şi eu pe teren. Pozele îs aici: http://www.panoramio.com/user/9011411. Am vrut să fac şi eu o treabă cap coadă, dar la pajasul de la Zorani am văzut mişcare. Pe aici pe undeva https://goo.gl/maps/e5WMSgZAmoH2 M-am dus aţă la paznic (telefonul l-am lăsat în maşină) şi l-am rugat dacă mă lasă să fac nişte poze din drum. Mi-a zis că au ceva dispoziţie să nu lase pe nimeni şi trebuie să sune la poliţie să dea numărul de maşină şamd. Omul a fost foarte ok mi-a zis să nu mai pierd vremea prin alte părti că n-o să mă lase nimeni. Pozele ce le-am făcut sunt de după Margina spre Nemeşeşti, era doar un câine prăpădit şi ce se vede.

Îmi zice şi mie cineva care-i faza cu "interzisul la poze"? Nu-s tâmpit să mă caţăr pe structuri sau să le dărâm ce au pe acolo. De ce nu-i voie nici din drum? Sau era pe aici scris deja şi eu n-am văzut?


Mulţumesc.

cateva imagini de a lui gruiariw .. :D












Nelu63

Multumim Rocklee am vazut pozele pe facebook si apoi le-am revazut si aici , nu te poti satura , buna munca bune rezultate  :gj:

dr4qul4

Quote from: gruiarew on March 13, 2016, 09:18:47 PM

Îmi zice şi mie cineva care-i faza cu "interzisul la poze"? Nu-s tâmpit să mă caţăr pe structuri sau să le dărâm ce au pe acolo. De ce nu-i voie nici din drum? Sau era pe aici scris deja şi eu n-am văzut?

Mulţumesc.

NU ai voie sa intri in santier. Atat. Din drum poti face cate poze vrei tu. Daca iti zice ceva vreun paznic, spune-i intai ca esti pasionat de fotografie si ca nu ai de gand sa intri in santier sa te murdaresti, vei face poze doar de pe domeniul public. Daca nu intelege si continua, spune-i ca te simti amenintat si o sa suni la politie sa-i faci plangere.
Daca iti spune ca esti in santier, atunci sa-i spui "conform prevederilor legale privind SSM, şantierul de construcţii trebuie să fie bine delimitat fizic astfel încât să nu permită accesul accidental în perimetrul şantierului.
Intrarea pe şantier a persoanelor şi vehiculelor trebuie să fie centralizată în puncte fixe, care să rămână închise sau păzite, astfel încât numai persoanele şi vehiculele autorizate să aibă acces (ţinând cont în permanenţă de rutele şi ieşirile de urgenţă).
Dacă din anumite motive şantierul trebuie să rămână deschis, trebuie oprit accesul persoanelor şi vehiculelor neautorizate, prin amplasarea semnelor şi semnalizărilor necesare şi adoptarea măsurilor de control al accesului."

Cu alte cuvinte, daca nu depasesti nici un semn de accesul interzis, nici o banda de imprejmuire, nu sari nici un gard, nu intri pe o proprietate privata (pe drumurile de exploatare agricola poti intra), atunci politia nu-ti poate da vreo amenda. In schimb lui ii va da amenda pentru ca planul lui de paza nu include si drumul public.


Cu alte cuvinte, nu va mai speriati de paznicii pusi de IMBECILIO sa va alunge. Nu au nici un fundament legal si sa fiti siguri ca nici sefii de post nu-i inghit: masinile contructorilor distrug drumurile, fac galagie si le dau doar dureri de cap.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Germany

Bunä ziua tuturor ! :)

Sunt si eu curios de o chestie....si anume, CÂTE PODURI PESTE MURES SUNT PE LOTUL 4 "Soimus - Ilia" ??

Multumesc

rocklee


mishu77

^^

Daca stiu eu bine niciunu pe Soimus - Ilia.

Germany

Ok, multumesc ! Deci atunci existä doar unul singur pe LD3 , Ilia - Cosevita....

În august vin "acasä" :D .... cu prin noroc, poate e gata pânä atunci .... incidentul CUNTA :(  asta dacä nu se mai crapä în continuare....

O zi bunä tuturor

rocklee