Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 15 Guests are viewing this topic.

doryan93

Un lot de pe Autostrada Vestului (Şanoviţa – Traian Vuia) nu poate fi dat în circulaţie deoarece nu există încă o cale de acces spre construcţia aproape de finalizare.
http://ziuadevest.ro/actualitate/41387-lot-aproape-de-finalizare-pe-autostrada-vestului-fr-cale-de-acces.html

alecu26

Quote from: razvan0901 on August 13, 2013, 02:39:05 AM
Am facut un pariu ca vom circula pe autostrada de la Sibiu la Nadlac pana pe 01.09.2016.  Am vreo sansa sa-l castig? :)

as zice 50/50.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alecu26

Quote from: udar on August 17, 2013, 10:12:04 AM
iuliu05
este iluzie optica sau aici este doar un sens ...........!?





e pasaj pe un drum agricol. Conform normativului sunt suficienti cred ca....5 metri. deci un sens mai lat...sau doua la limita.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alecu26

Quote from: dorum on August 19, 2013, 11:35:39 AM
hmmm, scuze, nu ma pricep la proiectare, insa un lucru mi-a sarit in ochi citind articolul asta...

transmiterea coordonatelor STEREO 70 în format .xls pentru toate lucrărilor (nodurile rutiere, tu­neluri, poduri, podeţe, viaducte, pa­sa­je etc.) care sînt amplasate în in­te­ri­o­rul/vecinătatea ariilor naturale protejate posibil afectate de implementarea pro­iectului

...pai ce naiba de legatura are .xls cu proiectarea unei drum?

daca grsesc si se face asa, my mistake, soz...

pai toate programele de proiectare citesc in general aceste tabele....si le transforma in informatii relevante pentru proiectare.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

alecu26

a mai verificat cineva in ultima vreme pe portalul instantelor de judecata? am impresia ca s-a contestat tot. eu oricum nu inteleg mare lucru.

am vazut chiar ceva de o cautiune depusa.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).



tonică

hm, sper ca poza e de pe stock, altfel ala-i chiar dus cu pluta, cu plexiglasul lui cu tot... :D

Deci pe langa Ilia, banui ca deja cu ceva excavatoare ca doar n-or fi luat la sapa. Cineva de prin zona sa dea o fuga cu lupa dupa ceva decopertari? Cu grija, fireste, cu grija la minele antitancuri personale.. :lol:

Archi

din articol reiese ca umb s-a apucat de lucru. poate cineva confirma?

Tavi

Pe langa partea hilara sa luam ce e bine din treaba asta: se lucreaza la descarcari de sarcini!
Este in sarcina constructorului sau a statului? Normal statul ar trebui sa puna terenul liber de sarcini la dispozitia constructorului. Poate stie cineva cum stau treburile.

Marius68

Poze noi de la nodul Sebes Vest pe SSC


udar

nimic pe ziua de astazi ............. :(

poate vine o surpriza de la Eurocopter   :)

alin_simeriaveche

#9823
udar sti tu ceva ce noi nu stim?

alin_simeriaveche