Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 13 Guests are viewing this topic.

Lupul81

Quote from: Kuniva on August 16, 2013, 11:07:58 AM
Telenovela Tm - lugoj lot 2 a cam luat sfarsit... constructorul o sa fie o surpriza placuta.

Banuiesc ca Strabag !
Life is a fight.....enjoy !

vchira

Quote from: Kuniva on August 16, 2013, 11:07:58 AM
Telenovela Tm - lugoj lot 2 a cam luat sfarsit... constructorul o sa fie o surpriza placuta.

si de ce nu ne spui cine e atunci? daca nu sti, spui ca nu sti...daca nu poti sa spui, spui ca nu poti sa spui...da asa sa arunci o informatie de genul asta fara sa spui nimic pe langa nu ii politicos. da no...fiecare cum crede.


dorum

Capat A1 Sanovita...din pacate inca nici o urma de nod provizoriu... azi, orele 15












dorum

Drumul comunal spre Babsa si pod canal Timis-Bega...dupa starea acestui DC imi mentin parerea personala ca va fi imposibil sa descarci A1 pe mizeria asta...



















...si se asfalta la greu stratu' de uzura...






dorum

...si de pe pasajul DJ spre Balint...








radutm

^^
Foarte frumoase pozele dorum, multumesc! Arata foarte bine! Mi-ai luat-o inainte, maine voi fi in zona si aveam de gand sa fac un set de poze cam din aceleasi locatii. Voi incerca sa completez cu poze din alte locuri - Traian Vuia, Leucusesti, Bethausen si Nevrincea. Sper sa iasa ceva :)
cont inchis

SB76UFO

Imagini de la pasajul peste A1 Sibiu vest





"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

Poze de la pasajul drumului 143B



La urmatoarele poze, pasajul aparea hidroizilat, acum toata hidroizolatia a fost rasa. Nu mai inteleg nimic. acelasi lucru este si la un podet de pe A1






"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO




Daca drumul peste pasaj este destul de larg, aici e al naibi de ingust, dar probabil ne este treaba lor sa largeasca acel podet.
"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

SB76UFO

Pe lotul 4 la zona aceea cu ceva alunecari au asternut pe sensul Sebes-Sibiu, primul strat de asfalt pe intreaga portiune lipsa, iar al 2-lea strat este asternut pe jumatate din portiune.



Pe la Km 75+600 au inceput pe o portiune de aprox 50 m sa lucreze la zona dintre sensuri

Maine pun poze de la dealul cu probleme.
"Prostia este eternă și invincibilă"

Lupul81

Life is a fight.....enjoy !

Lupul81

Quote from: tonică on August 15, 2013, 08:44:16 PM
Acum insa cred din ce in ce mai mult ca nici nu se va mai face ceva la şanoviţa ci se vor propune inspre folosinta acele bretele legatura cu dj83.


Este posibil sa faca un giratoriu provizoriu din plastic ca si la Deva ca sa evite costuri suplimentare !   Inca speram ca se va putea circula pana la Sanovita.......ar fi pacat sa nu se poata....!   :ohno:
Life is a fight.....enjoy !

iuliu05

#9764
Pentru ca ieri colegul Cozak a venit cu noutati de la Sanovita si Traian Vuia m-am gandit sa tintesc alte locatii astazi.

Prima tinta Belint (intersectia cu DJ 83 cred. Cum acolo DJ-ul trece pe sub autostrada nu prea am avut pozitii, am vazut ca se asfalta la greu asa ca am tintit prima supra traversare in directia Lugoj pentru niste poze de la inaltime..... parea aproape (1 km asa ca am decis sa intru pe un "drum" agricol sa ajung pana acolo.... mare eroare, nu am gasit nici macar drum agricol catre ea dar cum drumul era defapt pe un dig nici nu puteam intoarce asa ca am hotarat sa merg pe camp pana la urmatoarea (catre satul Gruni).

Asa ca dupa multi km prin camp cu masina sunt sigur ca am reusit o premiera di aceata locatie:
https://maps.google.ro/maps?saddr=45.787105,21.807035&hl=ro&ll=45.786597,21.811928&spn=0.005043,0.009645&sll=45.786597,21.809878&sspn=0.005043,0.013733&t=h&mra=mift&mrsp=0&sz=17&z=17



Rezultatul: