Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 24 Guests are viewing this topic.

Cozak


Cozak

Vedere autostrada de pe pasajul Sanovita catre Deva:


Pe banda dinspre Deva era turnat deja stratul de uzura, pe cel catre Deva nu. Parapeti montati pe ambele sensuri, la capat nu erau montati parapetii, poate totusi se va incropi ceva, un nod mic, dar am o maare indoiala.Asta e.

Cozak

Nodul de legatura cu centura Lugoj.Se facea o deviatie pentru trafic sa inceapa sensurile giatorii.S-a lucrat astazi in zona de legatura cu centura Lugoj dar si la nodul Dumbrava.



tonică

#9738
@cozak multam pt imagini. Cand a filmat eurocopter, pe 14 iunie eu am zis ca n-au facut degeaba iesirile pe dj83 la drumul prin belinţ dar mi s-a argumentat cum ca ar fi drum tehnologic. Am dat dreptate caci si mie imi pare o idee idioata sa faci nod, fie el si provizoriu pe acel drum care e cum e si mai trece si prin sat. In plus mai era destul timp, chiar si dupa filmul de pe 30 iulie sa se faca o iesire decenta, fie ea si printr-un giratoriu. Acum insa cred din ce in ce mai mult ca nici nu se va mai face ceva la şanoviţa ci se vor propune inspre folosinta acele bretele legatura cu dj83.

tigrel58 Stefan e fiu'miu si te asigur ca nici a lui nu-i licitatia... :p
Lasa istoricul forumului si da cu explicatii daca binevoiesti sunt sigur ca-s mai multi pe aici dintr-astia ca mine care n-au inteles mai nimic din ultimele vesti. De ex. care a cincea licitatie? Eu stiu doar de doua, una de-acum cinspemii de ani incheiata cu zeci de procese si contestatii, o alta de amu' un an parca si ea la randu-i cu contestatii si rascontestatii, mers pana la curtea de apel bucuresti, de unde se astepta o reevaluare a ofertelor. Deci nu o licitatie noua.
Asa ca fii bun si explica-mi si mie despre care 10 participanti e vorba, despre care 3 licitatori cu aceleasi preturi si despre care a cincea licitatie?

tigrel58

^^
@tonica
Iarta-ma c-am nimerit-o cu fi-tu, pe fi-mea o cheama Mimi  :lol:
Binenteles ca dau cu explicatii si binevoiesc sa-ti spun ca si eu sunt vexat. Ce sa fac mai departe ? Ma dau prins.
Dar nu pot sa nu relev istoricul forumului, ca asta-i ideea. UMB a fost dat afara, Selina trebuia reevaluata (dupa decizia CAB), eu ma intrabam acu` nu-stiu cate posturi ca dau un regat pentru un cal PENTRU LOCUL 4, si-au aparut 3 la egalitate (adica 4-7).
Cu zestrea lu fi-mea mai discutam. :p

Cozak

Si un pic din nodul Dumbrava, totul e aproape gata, mai lucrau la santuri si la rigole.Urmeaza parapetii si ultimul strat de uzura.



tonică

Quote from: tigrel58 on August 15, 2013, 09:35:01 PM

UMB a fost dat afara, Selina trebuia reevaluata (dupa decizia CAB), eu ma intrabam acu` nu-stiu cate posturi ca dau un regat pentru un cal PENTRU LOCUL 4, si-au aparut 3 la egalitate (adica 4-7).


Am inteles acum. Deci nu era vorba de nici o licitatie noua, e vb despre a doua, cea de aproape un an ( parca ). Mi s-au aranjat si mie acus lucurile cat sa le-nteleg. Asa ca enigma, cum zici ramane-n aflarea topului initial ca sa vedem si noi cum de-au dat toti astia intr-aceiasi bobi la ghicitoare... ;)
...despre zestre..numa' de bine.. :D

tonică

ma gandesc ca daca ati cautat pe surse 'secrete' nu am eu nici o sansa sa aflu tocmai din presa. Din ce am cautat tocmai, ca am aflat cum ca in presa nu s-a scris niciodata despre un clasament al acestei licitatii. Macar insa ca am aflat care au fost cei 10 participanti:

Asocierea Selina SRL – Doprastav as – Sodi Constructii SRL;
Asocierea Tirrena Scavi SpA – Societa Italiana per Condotte d'Acqua SpA;
Asocierea Max Boegl Romania SRL – Max Bogl Bau GmbH & Co. Kg – Astaldi SpA – Tancrad SRL;
Asocierea Impresa Pizzarotti & C SpA – Pizzarotti SA – Shapir Structures 1991 Ltd;
Asocierea Teloxim Con SRL – Comsa SA – Aldesa Construcciones SA – Vamibero;
Holding SA – Arcadis Eurometudes SA;
FCC Construccion SA;
JV Strabag SRL – Straco Grup SRL;

Asocierea Constructora San Jose SA – Sevicon Obras e Infraestructuras;
Copisa Constructora Pirenaica SA;
Asocierea Spedition UMB SRL – Tehnostrade SRL.

Se intelege acum ca cei bolduiti au ramas in carti...

razvan0901

Am facut un pariu ca vom circula pe autostrada de la Sibiu la Nadlac pana pe 01.09.2016.  Am vreo sansa sa-l castig?
aS dori macar un raspuns........

Lupul81

Quote from: razvan0901 on August 16, 2013, 12:29:29 AM
Am facut un pariu ca vom circula pe autostrada de la Sibiu la Nadlac pana pe 01.09.2016.  Am vreo sansa sa-l castig?
aS dori macar un raspuns........

Cred ca e posibil, dar totul depinde de licitatii ....adica in ce viteza baga melcii de la comisia de contestatii C.n.a.d.n.r, si restu celor ca mai sunt implicati !
Life is a fight.....enjoy !

sebba

^^ si eu cred ca e posibil dar tot nu as pune pariu ca va fi gata! ;)
un fel de "ori, ori, lucru sigur!" :D
Sailing away! S/Y Haimana

Kuniva

Telenovela Tm - lugoj lot 2 a cam luat sfarsit... constructorul o sa fie o surpriza placuta.

duck_dani

^^poti, te rog, detalia? Multumesc!

stangabriel

Ieri noapte era ceva actvitate pe la ora 3 jumate pe lotul Straco,la terasamente.

S-a deviat circulatia prin Sebes aseara,sensul Sibiu Deva.

Si eu sunt curios tare de Lotul 2.

dorum

#9749
exista vreo informatie sigura in acest sens? sau doar zvon ori presupunere?
...ca si o surpriza placuta, gandul m-ar duce la TS & co...