News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 24 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

#9690
@rocklee - ia uite ce zicea acu cateva zile cineva:

Quote from: Grizzly76 on August 01, 2013, 10:55:50 AM
părinţii mei sunt în zonă de trecere a lotului 4 Şoimuş , au primit înştiinţare de demolare ,sunt 4 case în cauză toţi au primit bani f puţini,pe harta arată că ar trece înainte de case peste ei ar fi o variantă să îi ocolească , sunt ţăruş pe coama dealului ,sau pentru decopertare să asigure dealu împotriva alunecărilor. cine mă poate ajuta sunt bătrâni 70 de ani şi trebuie să îi mut undeva.

Cred ca la asta facea referire Grizzly76 , deci va trece pe unde sunt casele.

Vorbesc de zona asta:

Quote
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

dorum

traverseaza DN si o ia pe deal...
asta e traseul

mariansb

Sambata dimineata , pe la 10 venind de la Alba Iulia spre Sibiu, am mers in coloana 35 de minute prin Lancram , pentru ca se lucra la o bretea si la sensul giratoriu

[/URL]








[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

in continuare spre Sibiu; ultima e de ieri seara

[/URL]













[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

rocklee

mariansib :).... am fost si eu in zona nodului lancram ....iau cam ingramadit bine pe cei cu firma aceia de transport sau ce o mai fi ......dar mi se  pare cam mic acel sens giratoriu  avind in vedere ca prin el va mai trece ....inca un bretea al viitoarei autostrazi sebes turda  ...plus ca mai e si acea casa din apropieria lui.......







tonică

Quote from: mariansb on August 12, 2013, 07:18:19 PM


[/img]

de aici s-ar vedea cum ca au cam terminat cu masinariile pt piloni, asa-mi par ca impacheteaza...asta inseamna c-au cam terminat cu dealul problema. Sper!

Archi

Quote from: mariansb on August 12, 2013, 07:18:19 PM




Puteti obvserva din aceasta poza ca peretele de sprijin este gata, si s-a inceput excavarea pamantului!! Probabil in 2 sapt. (daca lucreaza cu spor) vor scoate pamantul de acolo si atunci se va vedea progresul!

razvan0901

Am facut un pariu ca vom circula pe autostrada de la Sibiu la Nadlac pana pe 01.09.2016.  Am vreo sansa sa-l castig? :)

Redox

Din surse sigure stiu ca pe lotul 4 Orastie-Sibiu nu se va lucra de Joi, 15.08.2013 pana Luni 19.08.2013. Oamenii au "concediu" 4 zile  :).

moldo74

#9699
^
Mai au de facut doua randuri de pereti.

Grizzly76

Fratilor, vb de Lugoj-Deva lot 4,parinti mei au spus ca cei cu lucrarile DN 7  au venit l-a ei si le-au spu ca o sa le ia din proprietate cam 1-1,5 m si trebuie sa mute stalpii de curent l-a ei in curte.
Cei cu autostrada au fost multi care au masurat ,au fost si pentru acte de desproprietarire,si pentru autostrada, ultima varianta este ca nu iar mai demola ca nu au bani sai despagubeasca si ca ar devia traseul sai ocoleasca, dealul este destul de abrupt dar este stanca,vor fi lucrari destul de serioase acolo,in lunca Muresului au forat  si ca pe la 9 m ar fi dat de structura  mai tare  poate fi si stanca ,urcarea din lunca Muresului sus pe coama dealului ar fi ceva inaltime.
Felicitari voua

marcelbanu

În acea zonă, conform unei schițe postate de colegul Ionuț,
autostrada va trece peste DN76 în zona podului peste Mureș
la o înălțime apreciabilă, avînd în vedere că și terasamentul șoselei,
față de nivelul solului este destul de ridicat...

În acea zonă, vom avea parte de lucrări impresionante, gen viaductul de la Aciliu.
Mă refer la cotele de înălțime ale autostrăzii...

Să sperăm că va arăta spectaculos și totodată frumos !
Baftă constructorilor !
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Shhhh

Quote from: Redox on August 13, 2013, 09:02:56 AM
Din surse sigure stiu ca pe lotul 4 Orastie-Sibiu nu se va lucra de Joi, 15.08.2013 pana Luni 19.08.2013. Oamenii au "concediu" 4 zile  :).

In perioada respectiva intentionez si eu sa trec prin zona. Stii cumva daca ar trebui sa ma astept la cozi sau blocaje?

Mersi

boer_escu

#9703
Quote from: Shhhh on August 13, 2013, 11:46:21 AM
Stii cumva daca ar trebui sa ma astept la cozi sau blocaje?

Dimpotriva, traficul ar trebui sa fie mai lejer fiindca nu va exista traficul de santier!

Shhhh

Ma gandeam si la cazul in care este santier... Cam cat ar dura traseul Deva - Sibiu?