News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 30 Guests are viewing this topic.

Ionut

Nu este filmat de mine clipul, l-am gasit pe YouTube.

rocklee

am fost ieri si ma-m invirtit putin in zona soimus mintia sa vad cei pe acolo .....dar nimic nou sub soare....am facut si citeva poze

rocklee

am mai fost si simbata pe sectoarele strabag si straco .....nu se muncea deloc ....am mai facut citeva poze in nodul lancram dar era deja seara si ....au iesit pozele rau de tot ..... :)

rocklee

marianbanu  :(....pe unde o sa treaca autostrada pe aici ....la iesirea din soimus ...ca totul apare asa de strimt .....de p partei dealu de p parte e muresul ....abia trece DJ ... ???





rocklee

sau  o vor trece prin spatele acestor case ...pe coma dealuli.. :)







muresul e foarte aproape..






rocklee

am urcat sus pe pod....





si am vazut acest semn acolo .....celelalte nu mai erau...




rocklee

mai erau citeva in curba dinspre brad ...





rocklee

apoi am fost in zona barajului...si am vazut acest semn sus pe halta de steril la a treia treapta a delului depzit...



Archi

@rocklee Autostrada va trece cum spui tu prin spatele caselor ! Va fi o portiune foarte dificila( EX:Dealul de la Cristian), dar din fericire este cam singura


Ionut

^ Nodul Soimus, vedeti aici pe unde trece exact autostrada.


rocklee

mam temut ca nu este loc pe unde sa treaca cu autostrada ....prin zona barajului mintia ...dar este loc suficent....citeva poze facute de linga smnul de pe steril....










rocklee

simbata pe lotul straco era liniste ... :(



rocklee


rocklee


doryan93

#9689
Astaldi, firma care încă lucrează pe drumul Arad-Oradea şi care de abia a finalizat autostrada Arad-Timişoara se va ocupa de tronsonul Nădlac-Pecica.

http://www.aradon.ro/autostrada-tot-pe-mana-lor/1323612
Autostrada Deva – Orăștie și stadiul lucrărilor la tronsonul Orăștie – Sebeș.
http://www.ziarulunirea.ro/fotovideo-autostrada-deva-orastie-si-stadiul-lucrarilor-la-tronsonul-orastie-sebes-208614.html