News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 28 Guests are viewing this topic.

iuli

QuoteChiar dacă reporterii noștri nu sunt experți în construcția de autostrăzi, stadiul în care se află lucrările arată că este puțin probabil ca pe centura în regim de autostradă, traficul să se desfășoare în condiții bune începând cu 1 septembrie, dar nu este imposibil ca acest lucru să se întâmple, conform declarațiilor constructorului, deoarece pe toate porțiunile de drum se lucrează susținut (ieri, în jurul orei 19.30, existau oameni și utilaje la muncă).

Mai rar asa ceva... Mi-a placut onestitatea si modul in care au relatat. Se mai face si astfel de jurnalism?! ???
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Klaudiu!!!

O stire pe care am vazut-o dincolo postata de un utilizator:
http://www.tion.ro/cnadnr-executia-autostrazii-arad-timisoara-un-model-de-bune-practici-in-constructia-de-autostrazi-din-romania/1323317#li-comment-2797497

Mai sa fie!
Atunci UMB-ul cu o autostrada gata cu 6 luni inainte de termen si fara nici un fel de "retusuri" ce este? sau Astaldi-MaxBoegl cu Cernavoda-Medgidia;
Cititi si va cruciti!

Shhhh

Nu vreau sa fiu carcotas dar in weekend am fost pe lotul 1 Timisoara-Lugoj si au aparut vreo doua (2) hopuri. Fiind noapte nu am mai multe detalii. Poate are altcineva...

iuli

In afara de cele de la nodul de la Izvin? Ca eu pe sensul spre Timisoara nu am sesizat.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Shhhh

La intrarea de la Izvin catre Tm. Nu cred ca erau doar in zona nodului dar poate ma insel. Oricum foarte aproape de intrare

iuli

Da, acolo sunt acele vesnice hopuri cauzate de tasarea insuficienta la capetii de pod care au creat problemele pe Timisoara - Arad. Eu unul zic ca lucrurile astea vor continua inca vreo 3 ani pana se aseaza pamantul ca lumea. In plus nu vad de ce e motiv de panica pentru ca peste tot in lume e la fel.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

stangabriel

Stirea :Lungul drum al autostrăzii A1 către Vest

http://www.romanialibera.ro/bani-afaceri/economie/foto-lungul-drum-al-autostrazii-a1-catre-vest-309588.html

este cea mai citita din ultima vreme. a crescut interesul pentru autostrazi...e de bine

florin74

Azi la ora 18.30 se lucra in zona dealului de la Sacele si a tunelului. (agitatie mare)

Se asfalta pe lotul 3 in zona tunelului peste cala ferata (spre Sibiu) si se lucra in zona de terasemente adiacenta tunelului.

Pe lotul Straco era liniste, dar erau vreo 3-4 echipe de asfaltare pe traseu, se pare ca tocmai terminasera programul. Au inceput sa monteze parapeti din zona nodului Sebes Est spre Sibiu.


rocklee





am fost pe lotul strabag zona sibot si  sebes lotul straco .....nodul lancram ....am facut ceva poze....le pun maine...

alin_simeriaveche

Bravo rocklee, multumim. Te rog :D pune-le astazi...:D

rocklee

abia acum re prelucrez ca au fost facute pe ploaie si ....nu prea sunt reusite .....straco si strabag nu au lucrat  azi ...masinile si utilajele erau parcate ...si erau in stenbay.... :)

Tavi

Ce bine ca mai si ploua un pic prin alte parti. Aici (la Bucuresti) ar fi mare nevoie de un pic de racoare. Multzam de poze!


rocklee

aceasta e statia de gaz care trebuie alocata din zona sibot in spatele hanului surianu.....restul terasamentului in jurul ei e aproape gata...





rocklee

in spatele acelor gramezi de pamint ose pare c o vor aloca ... :)