News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

4 Members and 50 Guests are viewing this topic.

florin74

http://www.finantistii.ro/transporturi-infrastructura/ce-prevede-master-planul-pe-transporturi-pe-care-dan-sova-il-va-prezenta-in-septembrie-79934,

Din declaratia lui Sova, mi se pare interesant faptul ca anunta ca joi sau vineri se semneaza loturile 2,3,4 din Lugoj Deva, si ca anunta saptamana asta un raspuns pe Timisoara Lugoj lot 2.

Referitor la autostrada Orastie - Sibiu, ministrul citat a precizat ca loturile 1, 2 si 4 vor fi inaugurate pana in octombrie iar lotul 3, din cauza unei masive alunecari de teren, va fi gata in decembrie sau el mai tarziu in luna aprilie a anului viitor. "De la Deva la Orastie vom avea autostrada continua pana cel tarziu in aprilie 2014", a aratat Dan Sova.

Ultima parte sigur cred ca a visat ca se va intampla, dar ar fi o veste buna sa se lamureasca situatia pe Timisoara Lugoj lot 2.

Pellady

#9361

Ionut

Iar imi dati palpitatii cu Sova. Voi chiar nu intelegeti sa nu mai puneti stiri cu personajul acesta, ca sa nu zic "asta".

Tavi

Quote from: Ionut on July 29, 2013, 10:18:41 AM
Iar imi dati palpitatii cu Sova. Voi chiar nu intelegeti sa nu mai puneti stiri cu personajul acesta, ca sa nu zic "asta".
Cum sa se reia licitatia la Nadlac Arad Lot 1 cand acesta este in faza de analiza oferte??? Asta chiar nu stie pe ce lume traieste ...  :wtf:

Pelbartus

Nu a spus deloc asa ceva, am urmarit emisiunea. Nu credeti tot ce scrie in ziare.

stangabriel

Ieri se lucra pe toate loturile,chiar si Pe lotul 3. Strabag pe lotul 1 a trecut la finisaje exterioare si igienizat santierul,pamant pentru iarba,nivelat margini. Arata deja foarte bine,ingrijit santier.

vchira

Quote from: Pelbartus on July 29, 2013, 11:45:13 AM
Nu a spus deloc asa ceva, am urmarit emisiunea. Nu credeti tot ce scrie in ziare.
Ce emisiune? Pe ce post TV?

Archi


SILVIUFG

Uffff!!! Sper sa reusesc acum sa pun pozele. Multumesc lui Ionut si lui reed pt explicatii. Pozele sunt facute sambata ora 11. Prima data nodul Sibiu Vest unde nu prea am vazut activitate din masina. Poate era dar nu am remarcat eu.




SILVIUFG

Bineinteles ca si eu am avut ajutoare. Pozele sunt facute de nevasta-mea din masina. Nu sunt extraordinare dar atat am reusit sa fotografiem din viteza de deplasare.


SILVIUFG

Dealul de la Cristian pe care sambata misunau utilajele.






SILVIUFG

Viaductul Mic de la Sacel. De aici si pana la viaductul mare de la Sacel era un praf pana in DN de sa-l tai cu cutitul. Asta inseamna ca se lucra   :D


SILVIUFG


SILVIUFG


SILVIUFG

Tunelul de la sfarsitul lotului 3.







Cam atat. Poze au fost mai multe dar am mai selectat din ele ca si asa au deja 2 zile. M-am intors din Alba Iulia pe la Sebes, duminica la ora 19. Bineinteles ca era liniste, nici nu ma asteptam la altceva. Chiar si Sebesul era mai linistit din pct de vedere al traficului. Nu inteleg de ce Straco nu accelereaza putin treaba intre nodul de la Lancram si Sebes Est macar, sa dea drumul pe acolo la cei care fac Cluj-Sibiu sau invers. Macar aia sa nu mai intre in Sebes. Pentru ca nodul de la Lancram nu arata chiar asa rau. Altele sunt problemele mari pe lotul asta....