News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 56 Guests are viewing this topic.

Ionut

Confirmarea oficiala!!!



Exceptionala fotografie, bravo!!! Cu ocazia asta o sa facem thread separat pentru A6, desi... e cam inutil, insa il facem ca sa se stie.

dorum

#9181
Drum legatura aka A6














tonică

@dorum, ceva semne pentru vreun nod la capatul dinspre timisoara?

dorum

@tonica

..din pacate deocamdata nimik...astept sa vad cand dau drumul la pasajul spre Sanovita sa poata lucra...
Va tin la current!

cosss

super pozele dorum, bravo!  :D
continui cu mica mea comparatie pe Sebes bypass :lol:
















BoGDaN

#9186
dorum sa traiesti 1000 de ani fra'. Pentru mine acest tronson chiar e o necunoscuta pentru ca merg spre vest numai pe DN7.
Faine pozele si panoul ala cu A6 arata ca suntem in expansiune :) Daca am avea si ministri competenti si in interesul public, national, economic si strategic.....vointa politica si viziune!! Dar de unde.....:(
A1, A2, A3, A4, A6. Cat mai multe!

Sper ca UMB sa nu se dezica de eticheta lor castigata: de profesionisti "made in Ro".

Pellady

Sa inteleg ca aici exista o portiune neexpropriata?
Uploaded with ImageShack.us

Lupul81

Life is a fight.....enjoy !

rocklee

#9189
Quote from: Pellady on July 19, 2013, 09:40:41 PM
Sa inteleg ca aici exista o portiune neexpropriata?

nu aceia e o statie de gaz metan ....si trebuie realocata ....si pe acolo mai trec si ceva tevi de gaz ....cind am fost eu pe acolo se lucra deja la relocarea lor

Pellady

#9190
Ty, sper sa se miste bine .

Claudiu Octavian Pera

Am si eu o mica intrebare: De ce autostrada spre Lugoj-Calafat-Craiova nu au numit-o A5? Daca aceea este A6,  A5 care va fi?

Sargon1806

A5 probabil va fi (peste 100 de ani) continuarea A3 de la Dumbrava (Prahova) spre Albita.

iachi_da


stent76

#9194
sa fie asta noua statie (in constructie?)