News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 62 Guests are viewing this topic.

alecu26

nu e ala. Ala intradevar...intri cu tancul in el si nu cazi.

La noi se folosesc cu glisiere si stalpi. In plus acel W5..arata exact cat de deformabil si flexibil este. Iar W5....este destul de deformabil....in jur de 1 metru cred.

Ce pui tu in poza...cred ca are un W1, adica foarte, foarte rigid.
Drumurile noastre POATE;

hentz


alecu26

da, dar este un H4 de poduri.

se va pune H4 de terasamente. (nu e chiar asa mare diferenta...e vorba doar de cum se prind in beton sau pamant.).

Si oricum...nu vor arata asa bine. Firmele din Romania care comercializeaza H4....nu au asa ceva in portofoliu si acela si mult mai scump.

Cauta la firmele italiene consacrate.

Imeva, Tubosider, Fracasso, Marcegaglia....etc.
Drumurile noastre POATE;

sebba

Pai tocmai, ca ziceti ca e mai scump asa... de ce nu au ales o varianta mai ieftina si mai simpla?
Era neaparat necesar sa fie pod si in curba si in rampa?
Cat s-ar fi economisit acolo daca ar fi fost un pod mai... clasic?
S-ar fi justificat un alt traseu, posibil mai lung dar mai simplu de abordat?
Solutia asta e cea mai buna? Care ar fi avantajele?
Ca pana acum am auzit numai de probleme... plus preturi ridicate...
Sailing away! S/Y Haimana

sebba

Apropos... gugal mapsu nici acu nu stie sa calculeze traseu pe bucata Simeria-Orastie...
Sailing away! S/Y Haimana

alin_simeriaveche

A venit raspunsul de la CNADR pt intrebarile mele...si dupa cum am preconizat, raspunsuri neclare


mishu77

@sebba

Esti sigur? Am facut acum un test si ruteaza pe autostrada http://goo.gl/maps/fi6zt

sebba

#8947
huh! acu sunt pe computer! si da, merge... mai devreme, cand am verificat, eram pe tilifon... difera gmapsu?

LE: shit! my mistake! nush cum mi-au alunecat degetele pe telefon si nu ii dadusem ce trebuie! deci merge!
Sailing away! S/Y Haimana

mishu77

#8948
Pe Galaxy S3 (Android) este ok, cu mentiunea ca nodul Orastie nu este reprezentat corect si nici intrarea dinspre Deva

L.E Am pus Sebes - Ilia si de aceea am crezut ca nu o ia pe unde trebuie in noduri, invers de la Ilia la Sebes este Ok

mariansb

Poze de azi de pe Sebes-Sibiu
Se lucra pe toate cele 3 loturi. Da si pe cel al Impregilo, intre Apoldu si Cunta.Mobilizare foarte buna la Straco si Astaldi.
Mai intai pe directia Sebes-Sibiu, ora 17

[/URL]











[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

tot de pe lotul Straco

[/URL]
















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

trecem la Impregilo;miscare cam slabuta

[/URL]







[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell