Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 34 Guests are viewing this topic.

rasvan2006

Lot 4 : Poze cu dealul si urcarea la care s-a inceput lucrul.









marcelbanu

Bă, da'  nu pricep... Ce naiba fac pișu pe ei constructorii că le faci fotografii ?
Adică din leul meu se face acea șosea și nu am dreptul să știu cum stă treaba ?
Unde ești tu Țepeș Doamne ?
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

dorum

...acu tra' sa recunoastem ca si unii ziaristi sunt de-a dreptul agresivi...sau cel putin tupeisti la greu...
...si-o iesit si macaronaru din fire...nu-l apar doamne fereste...da' o fi fost mega stresat si el...oricum, asa ceva nu se face

dorum

#8853
http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000305669&id_inst=2

pe 11.07 se judeca asta

deci dosarele care trebuie urmarite sunt 4501/2/2013 lot 2,3 si 4311/2/2013 lot4

pe de alta parte are cineva idee cam cand ar trebui sa anunte castigatorul pt Nadlac - Pecica?...ca de Izvin - Sanovita nu am curaju' sa intreb...

iuli

Eu nu am avut nicio problema cu pozatul pe santier nici pe Arad-Timisoara nici pe Timisoara-Lugoj, lot 1. Totul e ca trebuie discutat cu sefii cei mari pentru a avea acces nelimitat pe santier si explicat ce anume doresti si mai ales, ca NU esti ziarist. Din acel moment...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

phb2

Dealul de la Cristian - Ceea ce face Astaldi ? Un tunel sau o terasă autostradă

Archi


nenea_hartia

Quote from: phb2 on June 29, 2013, 05:19:50 PM
Dealul de la Cristian - Ceea ce face Astaldi ? Un tunel sau o terasă autostradă
It won't be a tunnel there. Part of the hill will be cut and they are working now to prevent any future landslip by injecting cement through drilling. The motorway won't go so high as it seems in the picture; in reality it will be built at the bottom of that hill. Sorry for writing this in English, but my French is old and rusty... :)

mariansb

Azi s-a lucrat bine pe loturile Straco si Astaldi. Cei de la Straco erau pe santier si la 21.15.
Inca putin si voi pune si poze.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

lautaxi

Da astia de la USL chiar nu mai incep nimic?Sunt de 2 ani la putere si nu au inceput nici un metru de autostrada.

mariansb

Mai intai de azi dimineata orele 10-11
lotul Straco

[/URL]












[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Poze din seara asta, ora 20.40 , din zona tunelului
Cand am ajuns la nivelul tunelului de dupa utilajele din stanga a iesit un paznic si a trebuit sa plec.

[/URL]





















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

De la ora 21.15 cu cei de la Straco la treaba














"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

mariansb

Am mai gasit cateva poze pe care le am facut zilele trecute pe lotul 1 ( Strabag) din Orastie -Sibiu

[/URL]





[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell