Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 42 Guests are viewing this topic.

tigrel58

^^  Sunt spete diferite, fie si numai din punct de vedere cronologic. Nu se putea ca in mai putin de 24 de ore de la decizia CNSC sa se comunice partilor si sa se si formuleze plangerile.

alecu26

asta ma gandeam si eu.

Pentru lotul 2&3 e doar decizia.....credeam ca a aparut si motivarea. Sincer...nu cred ca va fi contestata mai departe. "Resitance is futile".

Pentru lotul 4 este contestatia contestatiei. Va mai dura la CAB rezolvarea ei.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Pellady

#8837
Deseara la Jocuri de Putere, cu Rareş Bogdan, în direct de la Cluj, va fi invitat Sova. La Realitatea de la ora 22:00.

mariansb

Quote from: rocklee on June 26, 2013, 08:21:54 AM
mariansb :)...exelente poze ...o intrebare  ???....in nodul lancram intre cele doua constructi leau luat curtea acelei firme de  :(....din poze se vede ca au trecut printre ele si nu leau deranjat ...... :o

Rocklee, e destul loc pentru ca autostrada sa treaca  prin stanga acelor baraci unde sunt parcate acele utilaje. Precum se vede s-a avansat mult la terasament in acea zona spre podul catre Sebes.
In septembrie ar putea fi deschis tronsonul intre nodul Lancram si Sebes Est, mai in urma fiind doar pasajul peste calea ferata spre Sibiu, la care se lucreaza.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

alin_simeriaveche

Buna seara dragi amici....mi-ati lipsit in aceste zile de minivacanta...desi am reusit sa va urmaresc asa din scurt. De putina vreme am ajuns la Tecuci, am reusit sa fac si cateva poze dar din pacate de pe autocar(deci nu sunt de prea buna calitate).Le postez maine pt ca nu am cititor de carduri la laptop dar pot sa va spun situatia din ceea ce am obs de pe drum:
- Straco & Strabag sunt ca niste furnici, baga tare. Se pregatesc sa puna terasament la Sibot. Terasamentele arata din ce in ce mai bine atat la autostrada cat si la supratraversari. In zona sebes vest trageau tare multe utilaje, se betona. Mai departe in spre Impregilio se cara pamant si se asezau terasamente.
- Impregilio, ori am vazut bine, ori am avut un miraj, dar lucrau. utilaje care carau pamant la acel tunel, la Aciliu in partea de sus se excava si am reusit sa pozez 2 camioane care carau pamant. Nu vreau sa exagerez..poate ca a fost o iluzie optica (ma concentram la aparat si mai putin la ce se vede) parca am vazut in buza acelui debleu ca se excava. Rog sa mai confirme si alti daca trec prin zona. Pe portiune cu tunelu si pana la viaduct (cat a fost vizibil) am vazut multi muncitori.
- Astaldi, miscare am vazut doar in zona dealului cu pricina. Se vede evolutia..mie mi se pare ca au si inceput sa mai sape din el. Ce ma bucurat e ca au inceput deja sa puna pamant pt terasament si incet incet o sa se apropie si de acea oala inca neacoperita
  Cam atat deocamdata, maine vin si pozele dar sunt slabe calitativ si din autobuz, printre copaci :)

bogdymol

Dealul de la Cristian:



Viaductul Sacel:



Viaductul Aciliu:

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

alin_simeriaveche

^^ pozele de mai sus nu sunt facute ieri asai? ca ieri a fost instabila vremea cam toata ziua, si nu doar ieri...cam de marti a inceput

SILVIUFG


phb2

Dealul de la la Cristian. Aveți un plan pentru soluția adoptată pentru lucru depusă pentru a plasa?

alecu26

http://portal.just.ro/2/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=200000000305920&id_inst=2

UMB contesta lotul 2 si 3. Mici sanse de reusita...cum a mai spus cineva, daca CNSC zice ca CNADNR...greu de intors decizia.

Dar cel putin aici p2 17.07 avem o perspectiva ca 99% va fi decizie finala, care va da drumul la semnare contract.

Pe lotul 4....inca nici macar nu s-a stabilit data infatisarii la judecata.

De Tm-Lugoj....ce sa mai spunem....toata lumea moarta in papusoi.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).


SILVIUFG

Quote from: marius_ar on June 28, 2013, 03:06:57 PM
Echipa Digi24, agresată pe autostrada Timișoara-Arad:
http://www.digi24.ro/stire/Echipa-Digi24-agresata-pe-autostrada-Timisoara-Arad_114002

Ohooooooooooo!!! Italienii sunt ca naiba de nervosi. Asta ca sa fie bataia de joc pana la capat. Ma gandesc sa avertizam ziaristii sa nu mai incerce sedinte foto pe viaductul de la Aciliu.... Nici nu ma gandesc ce s-ar putea intampla acolo cu un macaronar, nervos ca aluneca dealu'.

Ionut

Ce fac italienii pe Arad-Timisoara? Aia nu erau spanioli? (FCC)

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

sebba

Quote from: Ionut on June 28, 2013, 03:33:36 PM
Ce fac italienii pe Arad-Timisoara? Aia nu erau spanioli? (FCC)

Fac ce vor! :)
Sailing away! S/Y Haimana