News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 66 Guests are viewing this topic.

teocharis

atacand-o la baioneta pe autoarea articolului din ZF ne-a scapat un amanunt esential:

197 mil EUR/132 km autostrada=aprox 6 mil EUR/km un pret mai mult decat OK ptr dealurile Transilvaniei!


Morosanu

Intre care si un pod peste Mures de aproape 1 km lungime.
Politica distruge tot ce atinge.

stangabriel

Plus cat de inalta e,cat de multa umplutura s-a carat. cati metri inaltime are? 3, 3.5 ?

Ionut

Pregatiti camerele video, da? As vrea sa vedem repede o filmare HD de pe Deva-Orastie / Soimus-Gelmar. :) Multumesc! :D

anacronox

Pe zf s-a schimbat si titlul, dar si conținutul articolului.se pare ca mesajele noastre au avut efect.

NordKapp

Quote from: teocharis on May 29, 2013, 02:13:38 PM
as miza mai degraba pe ciotul Sebes Vest-Lancram (degajezi practic Sebesul  de capsunarii care se intorc din Occident si merg catre Alba, Cluj, nordul Ardealului...)

ai auzit de Vintu de Jos?

bb13

Quote from: anacronox on May 29, 2013, 10:11:23 PM
Pe zf s-a schimbat si titlul, dar si conținutul articolului.se pare ca mesajele noastre au avut efect.

Pe FB au pus din nou stirea cu acelasi titlu. :D

Tavi

:^^^:
Cine te pune sa le citesti? Eu fac asta doar cand am nevoie de purgatie :p

grig73

Colegii din Deva sau zona : se lucreaza la iesirea de pe autostrada in DN7?Am trecut in noaptea asta si era miscare plus un echipaj de politie care dirija circulatia astfel ca cei ce vin dinspre Brad sa nu mai faca ocolul in dreapta spre Mintia.

Ionut

#8019
Pregatiti-va, da? Azi e gata, sper sa nu ploua sa puteti filma cum trebuie. :)

http://www.youtube.com/v/AYlgg8uuRHc

marcelbanu

#8020
@gir73
Ieri seară la ora 18:00 se lucra la peticirea asfaltului pe toată lungimea podului peste Mureș (DN76 Deva - Oradea) la Șoimuș.
Se asfalta și ieșirea, în curbă de pe pod, spre Arad.

Am vrut să fac ceva fotografii dar aparatul era în portbagaj...
Pe pod nu este permisă staționarea, iar ca să vin pe jos aproape un kilometru...
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

rocklee

poate cineva sa puna ...unde scrie oficial [sursa] ... ca sau depus contestati....pe lugoj deva  :D

sper sa fac o excursie pe simeria orastie.... :o dar nu stiu la ce ora se da startul :p

rocklee

marcelbanu :) ce se asfalta ieri la iesire de pe podul soimus ....am trecut noaptea si nu miam dat seama ,....ce faceau acolo :)

marcelbanu

#8023
Dacă vă amintiți, pusesem niște poze cu ieșirea de pe pod spre Arad,
un șanț în care se răsturnau remorcile TIR-urilor.
Ei, acel șanț l-au mutat iar locul rămas, l-au umplut și asfaltat...
Vă dați seama, acum cu deschiderea A1 Orăștie - Deva, se va intensifica traficul de TIR-uri...

E vorba de șanțul din dreapta fotografiei, cel în care este acel panou reflectorizant...

image hosting no registration
În acel șanț s-au răsturnat remorci de TIR-uri
a celora care nu încadrau pînă pe banda a II-a la intrarea pe DN7 spre Arad (spre Lugoj cum este marcat pe asfalt).
Orice aparat foto prost scoate fotografii excelente dacă prin vizor privește un ochi de artist !

Kuniva

Rocklee: nu exista informatii oficiale