News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

3 Members and 31 Guests are viewing this topic.

verdiuc

Va rog frumos explicati-mi si mie ...
Cum lucreaza ei la acel deal, din moment ce nu e stabilita solutia rezolvarii problemei ?
:-[

rocklee

eu nu am fost pe acolo si nici nu ma pricep prea tare ...dar eu cred ca este mai mult hau haul mai mare de cit problema .....de odata ce sau apucat de treaba ..inseamna ca se poate rezolva si se pote face..

mariansb

Poze de ieri de pe loturile 2 si 4 din Orastie-Sibiu

Mai intai cele de dimineata, ora 10.30 , cand inca nu fusese deviata circulatia la nodul Lancram
Altfel pe lotul Straco a fost slaba miscarea. Pe lotul 4 insa se muncea bine, in zona tunelului, intre cele 2 viaducte, la dealul cu probleme si in dreptul localitatii Cristian.

[/URL]


















[/img]
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

ciprebbe

Care ma ajuta si pe mine sa pricep cum e deviata circulatia LA Lancram?
Din poze se circula pe un sens de autostrada
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

CornelB

Multumiri pentru poze @nenea_hartia!

mariansb

Acum pozele facute ieri dupa amiaza, ora 18 , dupa devierea de la Lancram
Ciprebbe poate te vor ajuta

















"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

Archi

Quote from: ciprebbe on May 26, 2013, 11:10:03 AM
Care ma ajuta si pe mine sa pricep cum e deviata circulatia LA Lancram?
Din poze se circula pe un sens de autostrada

Din poze eu cred ca este deviata asa:



iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MarianD

Cautand pe youtube, am gasit doua filmulete excelente care justifica exact de ce santierele in consturctie de Coridorul IV trebuie inchise cat mai repde posibil:

Tronsonul Sibiu Sebes:
-
Tronsonul Deva-Vintu:


Felicitari autorului!

Opinie personala: Sunt tronsoane de drumuri cu 1 banda pe sens (pe alocuri cu 2),  oarecum de viteza, fara separatie intre benzile de circulatie, curbe de raza mica asociate si cu declivitati de valori insemnate, valori impresionante de trafic greu, cu treceri regulate prin asezari omenesti.

Cred ca am descris mai sus reteta perfecta pentru accidente soldate din pacate cu pierderi de vieti omenesti. Iata de ce, macar un Sibiu-Deva in 2014, si poate, poate soferi mai rabdatori pe DN-urile intens circulate nedublate (inca) de autostrada.



bogdymol

#7810
Quote from: MarianD on May 26, 2013, 01:07:01 PM
Felicitari autorului!

Autorul e pe aici, prin preajma :)

Daca mai cauti pe canalul meu o sa gasesti o gramda de filmulete cu drumuri de pe la noi si din strainatate: http://www.youtube.com/user/bogdymol/videos
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

rocklee

ma facut azi de dimineata ...[pe la ora 6  O:-) ]....o plimbare pe autostrada simeria orastie inpreuna cu alin simeria veche ....a facut si ceva poze :)  ...mai multe alin :D ....si o filmare ....tot alin ;) ...eu am fost soferul lui :|spera fa va bucure si ...va faca gelosi  :p... pun citeva  mai tirziu .....pote mine ca acum am putina treaba... :o

penad2007

Deci avem o zi frumoasa astazi. Multumim baieti

rocklee

sa incepem cu inceputu psajul de la nodul orastie   
   ....bratele ce leaga dn7


utilaje care se odihnesc... :D




doua poze de pe pasaj  era un pznic acolo si er suparat ca lam deranjat >:(



rocklee