News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

13 Members and 61 Guests are viewing this topic.

Ionut

#6600
Acei "baloti" de pietre se numesc gabioane. Faine pozele! Multumim mult! :cheers: Mi se pare incredibil ce efort se depune pentru protectia autostrazii in fata acelui biet debleu... OK e destul de inalt, insa nu e asa de speriat. Foarte ciudat acest podis al Transilvaniei.

lautaxi

Din sat spre dn 7  la al doilea pasaj , aici e asfaltat si se monteaza parapetii...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Camioane stand la rand pentru a fi incarcate...


Uploaded with ImageShack.us

penad2007

Iautaxi execelent reportaj si multumumim.

lautaxi

#6603
Zona cu probleme de la Halta Turdas( langa Mures)
in spre Simeria



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Spre Orastie ,asfaltul e turnat tot doar ca sunt parcate niste utilaje si depozitate niste materiale pe autostrada,defapt unde se mai lucra e la zidul de sprijin...



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

lautaxi

#6604
Am vazut ca mi-ati multumit pt poze,va spun cu placere!
Parerea mea e ca astia termina pana in 10 mai,voi ce parere aveti ?

penad2007

Sanse mari . Chiar daca nu sunt gata pe 10 mai, daca merg asa pina pe 20 mai sigur.

rocklee

multumesc laurtaxi :D ...excelente poze ..am vrut sa trag si eu o raita azi pe acolo dar din pacate sunt de sevici ... ;)...pe la pod la simeria veche nu ai fost ...e aproape ???

rocklee

cred ca vor termina pia pe 10 mai  :D...dar mai e o problema  >:(...,,cum va fi esira de pe autostrada ...la geogiu....pe drumul judetian sau se va deaschide pasajul cu esirile in DN7... O:-) :D

Ionut

"Terminat" pe 10 mai adica dat drumul la trafic... poate. Eu sunt rezervat, mai e mult de lucru si tineti minte ca este si Pastele... deci sunt zile pierdute (e normal sa aiba liber). De terminat 100% nu cred ca termina pe 10 mai, e doar parerea mea. Incredibil este ca lucreaza duminica.

Pellady

Faine poze lautaxi, eu unul mi-am schimbat parerea adica pesimismul. Fata de filmarea lui eurocopter se vede un progres mare si asta in nici o saptamana. Eu zic ca termina pana pe 10 mai. Singurul loc unde as mai fi pesimist ar fi pasajul de la Geoagiu.

laurashgeo

Foarte faine pozele!!!
Iubesc perioada asta a anului, cand dupa o iarna plina de pesimism apar f multe poze si vezi de la o saptamana la alta progrese remarcabile...

stangabriel

Multumim de poze.  Va dati seama,daca ar fi lucrat asa tot timpul, s-ar fi incadrat in perioada contractuala lejer.

CornelB

Excelente pozele, multumiri tuturor pentru efort! :cheers:
Daca se lucreaza pe toate santierele in lucru, daca s-au apucat si de nodul de la Lancram (care era inert saptamana trecuta cand am venit de la Turda), se pare ca filmarile lui Eurocopter au dat un impuls (jar la fund  :D) constructorilor dar mai ales autoritatilor.
Este singura explicatie logica, nu cred ca e o coincidenta. :lol:

dorinparau

#6613
Pe santierul de la Sacel , destul de multa miscare astazi , camioane pline cu pamant si tot felu de utilaje de indreptat, poze :
(Scuzati calitatea, pozele sunt facute cu telefonul mobil, nu am fost pregatit pentru o astfel de "vizita", pozele sunt facute astazi-duminica-)





Si cateva imagini cu viaductul, si nu stiu daca se observa, dar in capatul lui sunt cateva utilaje care transporta ceva pamant...






dorinparau

Iar in jurul grandiosului viaduct de la Aciliu, nici macar o miscare, doar un paznic singuratic intr-un capat , in rest absolut nimeni. Niste poze pentru un remind...