News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 70 Guests are viewing this topic.


boer_escu

Quote from: cibernelu on April 20, 2013, 10:23:48 PM
Tot pe la 5 nod Lancram se decoperta in zona care mai trebuia expropriata

Asta este o veste buna! Era si cazul sa inceapa si acolo! Multumim de informatie!

StefanCelMare

Vazand pozele, e interesant ca s-au apucat de punctele sensibile exact dupa filmare.
Cred ca este o dovada ca presiunea publica functioneaza.

marius_ar

#6588
Azi am fost pana la Timisoara. Se lucra din greu pe autostrada. Sper ca de data asta sa faca un lucru de calitate.

http://www.youtube.com/v/vmrPfNXDdp4

De hopul de la Giarmata am citit aici pe forum, este pe ambele sensuri, sper sa se ocupe si de asta.

penad2007

Quote from: cibernelu on April 20, 2013, 10:23:48 PM
Tot pe la 5 nod Lancram se decoperta in zona care mai trebuia expropriata
Cibernelu, nici nu stii ce bucurie produci cu vestea asta. Multumesc

cibernelu

Da, se pare ca au rezolvat si cu sensul girator de la intrare in Lancram care nu incapea  de curtea unei case :lol:

athosga

Quote from: boer_escu on April 20, 2013, 10:37:34 PM
Quote from: cibernelu on April 20, 2013, 10:23:48 PM
Tot pe la 5 nod Lancram se decoperta in zona care mai trebuia expropriata

Asta este o veste buna! Era si cazul sa inceapa si acolo! Multumim de informatie!

Foarte bine, dar curtea cu utilajele alea tot nu vrea sa dispara. :)

rocklee

daca sau apucat inseamna ca va disparea si curtea aia cu utilaje .... :D..cum se pote lucra in romania asta ...numai inpinsi de la spate >:( :|

Ionut

Multumim de vestile bune, baieti! :cheers:

Mai am si eu una. Alpine a bagat in viteza a V-a pe Arad-Pecica. Fara poze, doar sa stiti ca puteti sa ma credeti pe cuvant, stiti ca nu vorbesc fara sa fiu bine informat. Sunt foarte curios de cum arata de sus... poate zboara Eurocopter zilele astea. Oricum, la cum vad ca lucreaza acum nu m-ar mira sa termine in vara.

udar

^^^
sigur vor termina in vara, ei trebuie sa traga tare pana la nodul de la Pecica, dupa nod nu isi are continuitate lipsa tronson batjocorit de Romstrade............
ce mai era de facut mai consistent din ce imi aduc aminte este pasaj CF unde era multa umplutura la el si nodul de  Pecica in rest stateau bine.....

lautaxi

Salutare
Poze de pe Simeria-Orastie ( lot Straco) de azi 21.04,era plin de utilaje...se lucra la greu.
De pe pasajul de la debleu spre Simeria


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
uitati-va atent ca peste zidurile de sprijin se mai inalta cu piatra tasata( nu stiu cum se numeste procedura)


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

lautaxi

#6596
Spre Orastie


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

lautaxi

Am luat-o la pas spre Orastie prin partea stanga sa vedem mai de aproape....asteapta sa fie puse  chestiile astea de plastic ca niste faguri( nu stiu cum se numesc)se vad si pe partea cealalta...


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Acum in directia opusa,spre Simeria,se vede pasajul de pe care se fac acele poze intr-o parte si alta...


Uploaded with ImageShack.us

udar

^^^
multumim de poze !
se vede ca trag tare si vor sa termine cat mai repede, sper sa fie si calitate  :cheers:

lautaxi

#6599


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
mai in detaliu acea piatra  de pe ziduri....


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us