News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 31 Guests are viewing this topic.

Ionut

Quote from: Eurocopter on April 18, 2013, 03:43:22 PM
In functie de incasarile din perioada imediat urmatoare exista posibilitatea sa investesc intr-o noua camera care va imbunatati substantial imaginea.

Ar fi extraordinar sa iti iei un GoPro sau ceva... :cheers:

Multumim mult pentru discount!!! :) Din partea mea ai all clear :) sigur nu se supara sebba, si-asa se streseaza foarte tare ca nu prea-i prinde pe baietii cu avioanele. Ar fi minunat daca ti-ai lua camera full HD, mai ales ca faci investitie in businessul tau. ;) Ah, apropo, poti sa-l rogi pe sebba sa se intereseze ce a folosit tipul care a zburat in noiembrie pentru noi, avea filmare super-stabila si la 1080p.

AndrewD

Felicitari pentru realizarea filmarilor.  :D

Totusi poate n-ar strica sa fie luata in calcul si filmarea lotului dintre Nadlac si Pecica. Parca sa zic ca nu prezinta credibilitate declaratiile autoritatilor privind ceea ce s-a realizat acolo inainte de rezilierea contractului. Au rumegat procente diferite de-a lungul timpului...

Existenta unei filmari, poate...doar poate le-ar mai limita spatiul de manevra pentru realizarea viitoarelor gainarii si implicit ar mai limita costurile si timpul pierdut cu vrajeala si amanarea termenelor pe motive ca fostul a facut si-a dres si noi reparam...bla...bla...bla...cunoastem cu totii la ce ma refer...

Ionut

Quote from: AndrewD on April 18, 2013, 04:08:40 PM
Totusi poate n-ar strica sa fie luata in calcul si filmarea lotului dintre Nadlac si Pecica.

Pai tu nu vezi ca se va filma? :) Zicea Eurocopter mai sus, va zbura chiar el, ne face super discount. :D

BoGDaN

#6498
Imi place sa fiu o persoana realista cu un simt critic mai tipic sibienilor din zona Sadului, nu sa ma uit la acadele si sa sar in sus de bucurie. Nu e ok fratilor! Nu e ok. Dar ce ne mira - cu actuala guvernare- si cu 2 ministrii pe transport?
Ca sa ramanem pe topic, nu trebuie sa ne mire pe nimeni situatia. Baietii din zona au pus mereu poze, eu la fel anul trecut. Anul asta n-am facut pentru ca oricum le fac din mers si stadiul nu prezinta avantaje.
Dupa o logica babeasca - ardeleneasca: "Ba da-o dreq da' chiar tot pamantul sa alunece??" "Hai cu banii in plus Comisie, ca Diwi a facut studiul -la misto-". Uite asa si statul, si constructorul se fac ca lucreaza, "doar-doar in doru' Lelii". Trec anii si ajungem in 2025 sa punem afise cu A1 cap-coada pe pliantele despre Romania ca fiind singura autostrada completa.....vai de muma noastra.

Uite ce face Diwi acum 2 ani:
http://www.turnulsfatului.ro/6591/autostrada-quot-inteligenta-quot-sibiu-ndash-orastie-ar-putea-fi-amanata-iar.html
"Banu' sa iasa, timpul sa treaca, ne facem ca muncim italienilor huh??" Nu stiu cum nu s-a gandit Impregilo sa mai faca vreo 2-3 tunele.....asta da naivitate.


Intre timp "enjoy this" zilnic in jud Sibiu
http://www.sibiunews.net/index.php/articole/9-actualitate/702-sb-accident-grav-la-saliste-soferul-unui-tir-a-murit.html

Eurocopter

#6499
Da, ar fi vorba de un Go Pro Hero3 cu telecomanda pe care sper sa o am pana la urmatoarea sesiune de filmari daca voi avea posibilitatea financiara intr-un termen atat de scurt.

Quote from: Ionut on April 18, 2013, 04:07:32 PM
Quote from: Eurocopter on April 18, 2013, 03:43:22 PM
In functie de incasarile din perioada imediat urmatoare exista posibilitatea sa investesc intr-o noua camera care va imbunatati substantial imaginea.

Ar fi extraordinar sa iti iei un GoPro sau ceva... :cheers:

Multumim mult pentru discount!!! :) Din partea mea ai all clear :) sigur nu se supara sebba, si-asa se streseaza foarte tare ca nu prea-i prinde pe baietii cu avioanele. Ar fi minunat daca ti-ai lua camera full HD, mai ales ca faci investitie in businessul tau. ;) Ah, apropo, poti sa-l rogi pe sebba sa se intereseze ce a folosit tipul care a zburat in noiembrie pentru noi, avea filmare super-stabila si la 1080p.

sebba

eurocopter, la arad inca nu e nimeni cu avion si caruia sa-i faci concurenta
eu nu am avion si cand am filmat (si eu, odata...) nu am avut nici un interes financiar
asa ca... be my guest si "calca" aradul cat de des poti ;)

cer senin!
Sailing away! S/Y Haimana

alin_simeriaveche

eurocopter, pe cand crezi ca vei face o "excursie" Nadlac-Lugoj?

Eurocopter

Quote from: sebba on April 18, 2013, 04:32:25 PM
eurocopter, la arad inca nu e nimeni cu avion si caruia sa-i faci concurenta
eu nu am avion si cand am filmat (si eu, odata...) nu am avut nici un interes financiar
asa ca... be my guest si "calca" aradul cat de des poti ;)

cer senin!

Stiu Sebba, nu ma refeream la tine ci la baietii cu care ai aranjat tu. :)

Eurocopter

Quote from: alin_simeriaveche on April 18, 2013, 04:37:31 PM
eurocopter, pe cand crezi ca vei face o "excursie" Nadlac-Lugoj?

Saptamana viitoare daca tine vremea cu noi.

sebba

omul potrivit la locul potrivit... si... completez eu... la timpul potrivit!
lac sa fie, ca broaste se afla!
Sailing away! S/Y Haimana

nicki4

pretul unei camere GoPro Hero3 este pe undeva la 4-5 sute euro. Se poate sa facem cheta si pentru asta? macar pentru o parte din ea sa ne bucuram si noi de calitate mai buna :)
PS: scuzati-ma de off-topic dar asta este cel mai citit tread al forumului si nu am vrut sa imi epuizez resursele in topicul dedicat filmarilor  :rolleyes:
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

mariansb

Quote from: Ionut on April 18, 2013, 04:09:45 PM
Quote from: AndrewD on April 18, 2013, 04:08:40 PM
Totusi poate n-ar strica sa fie luata in calcul si filmarea lotului dintre Nadlac si Pecica.

Pai tu nu vezi ca se va filma? :) Zicea Eurocopter mai sus, va zbura chiar el, ne face super discount. :D

Eurocopter a scris ca va zbura doar pana la Pecica, dar poate s-a exprimat gresit sau se va razgandi si vom vedea si cum se prezinta fostul lot Romstrade.
"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

alecu26

Quote from: radutm on April 18, 2013, 11:52:06 AM
Acum doi ani, cand ne uitam la clipurile din avion cu autostrada Arad - Timisoara, nimeni nu credea ca va fi gata pana la sfarsitul anului. Erau niste filmari de prin luna mai-iunie, erau intr-un stadiu ridicol. In decembrie era circulabil (nu vorbim de calitate sau finisaje). Aici lucrurile stau mult diferit. Dupa o iarna destul de lunga, se intra in sezon cu greul deja trecut. Sansele sunt mult mai bune. Eu sincer nu credeam ca este macar asfalt pe centura Sebes. Nu mai zic de alunecarile de teren de la Turdas-Orastie, unde in iarna ne-am pus mainile in cap si acum se vede ca incepusera sa asfalteze. Deci sa fim optimisti! 8)

decat sa se termine ca Arad-Tm, mai bine nu.

In fapt..a.colo si acum se lcureaza, si mai ales la pasaje superioare si reparat lucrarile facute in graba in Noiembrie-Decembrie.
Drumurile noastre POATE;

Tavi

1. Cinste tie EUROCOPTER dar si celor care cu bani sau in orice alt fel au contribuit direct sau indirect.
2. Va rog (daca nu cer prea mult) imi poate spune cineva de ce trebuie inca un viaduct si inca un tunel? Si unde?
3. Alunecarile in deblee nu se pot rezolva dupa "metoda Turdas"?