Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 26 Guests are viewing this topic.

paulmare

Grindeanu, la radioul de stat, vrea sa deschida 15 km din lotul WeBuild pana la sfarsitul anului - n-a vazut filmarea lui Ionut la minutul 6.40 unde e caseta peste care se trece canalul Arges ? Ce-o fi luat oare, de crede ca e ceva ce pot da gata in noiembrie si 3 saptamani de decembrie - chiar daca prin absurd va fi vremea la fel de buna ca si ultimele 3 zile, nici grinzile nu sunt toate montate 

EugenRo

^Poate vrea sa deschida de la jumatate spre L4  :lol:

dorum

da' turcii astia asa vor sa faca o autostrada de munte, cu cofraje din lemn???

marius.firtonea

Din ce am inteles la viaductul de la Boita nu lucreaza turcii, probabil ei sunt in vacanta. Sunt 2 echipe separate cu cele 2 foreze.
Cea de langa lotul Porr si-a terminat treaba si aparent va fi mutata si va incepe forarea la un alt viaduct. Oare au mai primit AC pe o alta bucata?

ncb

AUTOSTRADA A1 Margina - Holdea | Stadiu lucrari 24.10.2024


Raducu P Drum

ijwtsh

Daca pe PiSi2 nu fac nimic, vreun AC pe o zona noua sau ceva nici macar de alegeri, inseamna ca e grava situatia.

dorum

Pai cand turcii fac bucatarie in loc de organizare de santier, aduc rable vechi la Boita, fac cofraje de lemn si multe altele, e un mare semn de intebare... cu cat au castigat lotul? nu mai stiu, dar feelingul meu e ca n-au nici o sansa sa se incadreze in buget... plus ca n-au nici o treaba cu birocratia plaiului mioritic... io am zis de mult ca aici vor fi probleme mari, asteptati-va la alta licitatie si la alt contructor!

GIV

oare unde sunt cei care spun: m am uitat eu la ei pe site si au Ț proiecte  :troll:

pest1969

Ce stim noi, turcii sunt pe mana cu olandezii ca sa blocheze dezvoltarea portului Constanta...
Sunt niste interese la mijloc...

P.S. Oare cate astfel de teorii o sa vedem la un moment dat?

survola

Quote from: ncb on October 25, 2024, 03:25:28 PMAUTOSTRADA A1 Margina - Holdea | Stadiu lucrari 24.10.2024
Aoleu, e si o linie de tren acolo  :o

Hercule

Buna dimineata! (scuze, nu m-am putut rabda  :lol: )

S-au miscat bine si au avansat multisor de la ultima filmare.
Deșteaptă-te române!

danutzu_1069

Da, se contureaza terasamentele spre Margina, iar portalurile (sprijinirile pentru...)de la extreme sunt avansate.
Cel putin la cel de vest (Margina) cred ca va fi una comuna, pentru ca nu prea au loc doua U. (cum este la PORR)

AdrianB1

Unde e parcarea de utilaje pentru tuneluri sunt 3 tipuri de utilaje, 2 a cate 5 bucati si 1 cu 6 bucati. Par sa fie capabili sa echipeze 5 echipe simultan, nu cred ca tin atatea de rezerva. Cu 5 echipe simultan , daca le operationalizeaza, o sa se miste destul de repede, au 6 tuburi de facut in total.

naivu

Par sa ..., daca ... ...; intai sa vad macar un portal terminat si echipele alea la lucru (la momentul de fata nu am certitudinea ca le voi vedea la lucru inainte de 31decembrie). Pana atunci singura certitudine este ca sunt un an in intarziere.

dargauda

Lotul 2 din Autostrada Sibiu – Pitești Boita ! Imagini de colectie!


Crisuper 1 Multumim