News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

5 Members and 8 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Evident. Din 2027 încolo, sau când le termină.

alecu26

Ii interesează experienta pe bune nu neapărat hârtiile.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Cuneo

Holdea-Margina


sursa: Virtual Press

voicul

Premierul Marcel Ciolacu - vizită de lucru pe șantierul de pe Valea Oltului, zona Boița


Sorin Grindeanu anunță că circulația pe Valea Oltului va fi reluată începând cu 9 august

Asta e un titlu de articol si nu prea inteleg cu ce o sa frece o saptamana, ca din ultimele % pe care le stiam eu erau la 50% mai acum o saptamana (deci sanse mari sa termine cu vreo 7 zile inainte de 9, dar ... ghinion)

marius.firtonea

Au adus turcii o foreza, evident acum o monteaza.
Pregatiti-va de live-ul lui Scriosteanu.
Locația: viaductul din continuarea lotului Porr.









Powered by API/PUM imgur uploader

dorum


costica1234

Decor nou la Bascov: emulsie bituminoasă și pe rampa de sud.


Ionut

#61642
Hai fugi și până la Merișani. :notworthy:
(Dacă ajungi, dă o tură bine cu drona și filmează lângă aliniament să vedem dacă au adus toate segmentele de tablier metalic.)

WebSrc

Acuși începe să se care segmente de tablier metalic. Am văzut ultima filmare recentă de la I. Scrioșteanu.

Ionut

Nu mai știu când și la ce filmare dar erau niște segmente de tablier ajunse. Nu toate. Sunt curios dacă sunt toate.

Ionut

Valea plângerii pe Margina-Holdea... :((
Pe Patreon exclusiv filmarea până duminică seara când avem release public & comunicat cu noutăți birocratice.

Coperta:

5AM

Au inceput pregatirile pt. Tunelul Poiana pe PISI3? S-a lucrat ceva langa Salatrucu luna aceasta. Imaginile de mai jos sunt din 01.07.2024, respectiv 31.07.2024.




ncb

DRDP Timisoara au postat si ei un Video din 31.07.2024, iar in postarea lor se mai regasesc urmatoarele:

QuoteImagini 📹 de pe șantierul autostrăzii #A1 Lugoj- Deva, secțiunea Margina - Holdea.
🏗� Se lucrează la forajele pentru pasajul care va traversa calea ferată Lugoj – Ilia, la amenajarea accesului pentru utilaje pe drumurile tehnologice și aprovizionarea cu materiale.
👷🏻�♂️ Pe șantier sunt circa 150 de persoane, muncitori și ingineri.


ijwtsh

Ce sa mai zici? Nu mai ai ce sa zici.


Ionut

Minune că au răspuns. :lol:
V-am zis de zeci de ori. Totul în construcții se întâmplă în "două săptămâni".