Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Ionut

API pe Facebook

Fractură logică a ministrului Grindeanu. Închidem din scurt Valea Oltului timp de o lună în toiul sezonului estival. "Îmi asum", ne spune din gură, papagalicește. Completat nefericit de acel Dandanache al CNAIR: "cu ce ajuta dacă anunțam închiderea cu 3 luni înainte?"

Doar două zile mai târziu, pus în fața grevei Tarom, ne zice: "Nu poți să faci o grevă folosindu-te de această tactică. Grevele sunt anunțate în prealabil. Am avut greve și la Lufthansa dar toată Europa a aflat din timp. [...] Nu și-a bătut nimeni joc de ei (n.r. oamenii)."

Pare ușor să fii ministru peste miliardele de euro pompate aproape cu forța de Europa în infrastructura de transport românească. Însă abia acum, la prima "groapă în drum" pe care trebuie să o gestioneze, Grindeanu ne arată adevărata valoare a capacității sale manageriale și intelectuale.

JohnDoe

Oare cati straini se vor trezi cu camioanele la Boita ca nu pot sa treaca pentru ca onor ministru Grinda nu a binevoit sa anunte cu macar 30 de zile macar Balcanii daca nu toata Europa de blocarea asta?

Ah, stai si Vlad Voiculescu onor ministru al sanatatii a dat un ordin de ministru la ora 00 cu aplicare de la 9 dimineatza de m-am trezit in plin COVID ca imi trebuie test negativ ca sa intru in tara.

Suntem jalnici, incepand cu ai nostri, nu cu ai lor !
A6 - Craiova Lugoj si extinderea catre Calafat

horatiu.cosma

Băi, să nu mai fiți nemulțumiți că s-a închis Valea Oltului. Că vă trimit pe șantiere băieții lui Grindeanu de la "comunicare" să vă treacă. Ceaușescu ar fi mândru.




TibiV

Asta este demna de "Distractie.... cu perle si ineptii"...  :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

panzer

"Gogule! Probleme ma?"  :lol:

Cetatean

In acest timp,primaria Boita este asaltata de mii de oameni care vor viza de flotant...pamflet.

Legat de felul cum vor lucra,tineti minte cum s-a lucrat pe A1 la dealul cu lilieci in zona Soimus? Probabil pe terasele de jos,vor face un "cordon" de pietre/ bolovani si vor lucra deasupra.
Si la Soimus a foat padure,deal si un drum jos. Nu mai tin minte,s-a inchis traficul?

marius.firtonea

Nesimțirea șoferilor e dincolo de orice limita. Am plecat de la Boita spre Sibiu si am luat-o pe autostrada. Au blocat toata coborârea de la Boita si colac peste pupaza au luat-o pe contrasens ca sa coboare.

voicul

#61342
Deci intrii pe PISI1 ajungi la Boita si vezi ca nu ai pe unde sa iesi?
Si acolo ce ar trebui sa faci?

Adica daca e blocata coborarea in Boita, nu trebuia blocata intrarea pe PISI1?

marius.firtonea

Adica daca nu putem merge spre Valcea sa nu mergem nici spre Sibiu nu?
Ce sa te mai astepti de la politicieni...

mike_us

Cred ca @marius.firtonea are dreptate. Clar mai avem de muncit mult la infrastructura dar modul in care se conduce in România e mai apropiat de tarile de lumea a 3 decât de vest.

Claudiu T.

Se pare ca Ionut, dupa afirmatiile lui Grindeanu din seara asta de la Digi24 tre sa isi faca ucenicia pe santier la UMB.  :lol:
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

TibiV

Daca am sti despre ce este vorba, poate ar fi mai usor de inteles afirmatia ta...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

voicul

#61347
CNAIR - ziua 2 de defrișări pe Valea Oltului


Misca mai cu talent?

Dar este musterii la coada sa treaca.


Light

^^Pe pagina de FB a lui Sorin Grindeanu se pot urmări declarațiile la Digi24, partea la care se referea @Claudiu T. începe de la minutul 8:58. De la 9:50 promite ministrul că până la finalul anului se va circula de la Buzău la Focșani pe autostradă.

JohannDB

 La titlul filmării, ca să nu  iau și imaginea """((( CNAIR - ziua 2 de defrișări pe Valea Oltului )))"""   Abia acum două luni au terminat de reasfaltat..... Într-o seară, am dat deoparte/culcat la balize de m-am săturat, iar pe colegul din spate l-au luat pandaliile până le-a pus la loc, exact pe acest sector .....   :rant:  :rant:  :rant:  :rant:  :rant:  :rant:  :rant:  :rant: ......