Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

6 Members and 22 Guests are viewing this topic.

rocklee

Băieții de la Asaldi...au PT...terminat ,aprobat?  :o

tom_sawyer

Quote from: horatiu.cosma on June 27, 2024, 11:05:34 AM- aproape de capătul Holdea s-a introdus un viaduct nou de 210 metri care nu era inițial

După ieșirea din tunelul 2, începând cu km 55+674, traseul autostrăzii traversează relocarea drumului comunal DC 144 prin intermediul unui viaduct cu lungimea aproximativă de 213 m, după care subtraversează relocarea unui drum agricol la km 56+050.

S-au apucat de lucru la viaduct?

crystale

O să-i ajungă până la urmă blestemele pe ăștia care și-au bătut și își bat joc de conducătorii auto din România. Și n-o să-i mai curețe nici 1000 de ape!

ijwtsh

#61278
Au aparut mai multe video-uri cu defrisarile pe pagina de Facebook a CNAIR: 1, 2, 3.

Konter

"Revenind în prezent, după tot acest scandal, CFR Călători a anunțat sâmbătă după amiază că începând cu data de 8 iulie 2024 (luni), odată cu închiderea temporară a  circulației rutiere pe Valea Oltului,  în compunerea și circulația trenurilor sale vor intervenii modificări.

Astfel, călătorii vor avea la dispoziție o capacitate dublă de transport față de situația actuală, în principal la trenurile de navetă în relația Ramnicu Vâlcea – Lotru –  Sibiu și retur (R 2061, R 2064, RE 2012, RE 2014).

De asemenea, se introduc suplimentar în circulație:

– trenul Regio13081 cu plecare din Râmnicu-Vâlcea la ora 11.08, din Lotru la ora 12.00 și  sosire la Sibiu la ora 14.15;
– trenul R 13082, pe tronsonul Sibiu – Lotru: plecare din Sibiu la ora 23.40 și sosire la Lotru la ora 2.01;
– trenul R 13083 pe tronsonul Lotru -Sibiu: plecare din Lotru la ora 20.15 și sosire în Sibiu la ora 22.30.

Trenurile suplimentare vor opri în toate stațiile de pe traseu. "Acest program de circulație va fi definitivat în cursul zilei de luni, 8 iulie, și va asigura continuitatea pentru toată perioada în care circulația rutieră pe tronsonul Râmnicu Vâlcea – Sibiu este parțial întreruptă din cauza lucrărilor pentru construirea Autostrăzii Sibiu – Pitești. Urmează ca începând cu data de 9.07, să fie operate și alte modificări, în funcție de analiza fluxului de călători din data de 8.07, și de cerințele autorităților și unităților de producție locale"
Sursa

ijwtsh

Un videoclip din drona cu defrisarile. Multumim EuroOltenia.


mirceaeliade

S-a oprit toata VO pentru a se lucra cu un singur escavator?

dorum

#61282
pai ce credeai? ca vor dansa excavatoarele turcilor hora unirii? :)
or mai fi cateva imprastiate pe bucata pe care o vor defrisata

gruia88

Eu ma gandeam ca defrisari , oameni cu drujbe , TAF-uri , camioane de lemne scoase greu si mutate . Vorba colegului unu cu un excavator care muta pomii si face drum .


interesantul

relax! se va prelungi cu inca trâ luni proiectul cu tăiatul copacilor....
Am pierdut prin Romania 30 de ani...

Voicu

#61285
^^

În cazul ăsta cereau o săptămână, nu o lună.

Hai să sperăm că e doar prima zi așa...
Dar, mai țineți minte cum s-au năpustit UMB-iștii la Șoimuș imediat după ce au primit verde? Cred că de la așa ceva să ne luăm gândul

pasa_andrei

Poate se lucreaza in mai multe zone. incerc sa fiu optimist. Sunt 8km


Claudiu T.

Daca aia inseamna defrisare inseamna ca si eu pot fi pilot de avioane de vanatoare sau capitan de submarin.

Eu tot nu stiu cum se va desfasura traficul cand incep lucrarile efective ptr autostrada asta pe toata lungimea loturilor. Acu hai ca or fi 1 (sau 3) luni dar apoi?

Va dura ani de zile sa termine autostrada pana la Sibiu. Ce facem pana atunci? Vai mama.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

Cetatean

Hai sa vedem cum arata peste o saptamana? Desfrisare inseamna sa tai arborii...ei momentan isi fac loc prin padure,fac drumuri tehnologice.
Ma astept si sper la o mobilizare exemplara.

Din pacate prin felul cum lucreaza,vor distruge DN7...nu e ok.