News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

7 Members and 23 Guests are viewing this topic.

mdragos

E cam clar cu Webuild, vor face ca la podul Brăila. Nimic mai devreme, conform hârtiilor  + îi vor juca pe CNAIR la maxim. Cu avocați și tot tacâmul. Așa va fi și pe lotul 3. De terminat sigur termină proiectele în termenul contractual doar ca vor "exploata" sistemul la maxim....

voicul

Sper ca nu a mai fost pus:

Peste 1000 de muncitori lucrează pe rupte la Autostrada A1 Sibiu - Pitești, secțiunea 5


Vedem cum se schimba textele dupa alegeri.

Liviu M

#61082
Peste 1000 de muncitori au lucrat pe rupte?  ???

rocklee

Se vede de la o posta ca italienii...nu vor da drumul la trafic pe pisi 5 ...doar in mai 2025 cand au termenul  :o  8)

mike_us

Atita timp cit exista un contract si 2025 e termenul putem sa ii acuzam? Da ar fi fost si mai bine in 2024 dar o firma privata nu e obligata sa facă ce ne place noua.

Feri

Autostrada A1 Lugoj - Deva | Lot 2E Margina - Holdea | Stadiu lucrări 22.06.2024

Cu mulțumiri frameD Future PRODUCTIONS

Ionut

Jale, aș fi putut paria că sunt mai avansați.
Am ajuns să fiu dezamagit de UMB mai des decât de Aktor. Măcar la greci știu la ce să mă aștept.

mdragos

Ce mai face PT-ul pentru tuneluri Holdea ? A ajuns pe masa CNAIR?

Ionut

Nu avem informația asta.
Poate știe @horatiu.cosma ceva.

alecu26

Se impiedica UMB in PT aprobat?
Ceva ceva tot e aprobat. Ca se executa piloti forati.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

dorum

Cata frunza, cata iarba UMB-istii pe LD2... Asa desfasurare de forte, mai rar :)

florin74

^^ Parca pe la sfarsitul lui aprilie au primit AC pe sectorul de 5.7 km, fara tuneluri

ioji

#61092
Astazi la intrarea in Timisoara dinspre Lugoj, unde traverseaza centura soseaua, pe stanga era o mare portocalie...camioane si utilaje portocalii chiar cata frunza si iarba. Nu stiu daca apartineau de lucrarile la centura sau pregatite de mars spre LD2. Fara poze din pacate, eram la volan si n-am apucat.

Ionut

Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș - 21.06.2024 - WeBuild


ijwtsh

Ce s-a întâmplat in zonele în care au scos tot terasamentul?