Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 14 Guests are viewing this topic.

archaeus

Si pe langa autorizatie, n-are nici oameni si nici utilaje disponibile  :lol:

Ionut


dr4qul4

Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

hefaistos

Ce ma enerveaza e ca la tuneluri ar trebui sa lucreze partenerul bosniac. Dar aparent nici el un are chef de munca pe aici. Si nu o bagati pe aia cu "nu are autorizatie de construire" pentru ca, daca vrea, UMB rezolva.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

FlorinR

Dar padurile au fost taiate? Cum ajunge cu utilajeje la tunel?

wifi

Pe partea dinspre Deva pe la giratoriul de la Holdea, pe cealaltă a fost in oarecare masură defrisat. Tunelul se sapă pe sub si nu prin pădure. Dacă se vrea. Daca nu, se caută scuze.

Așa fără a trece prin curbele dintre Coșava și Coșevița ar fi plictiseală mare, am putea adormi la volan. Fără tunele putem duce o viață mai sănătoasa, este plin de tarabe cu vitamine pe marginea drumului, mere, pere, struguri, gutui. Știu dece nu se grăbesc cu LD2.

26ld

Nod rutier Curtea de Arges /lot5/ Autostrada A1 Pitesti - Sibiu /WeBuild/25.11.2023


Multumiri autorului pentru actualizare.

Archi

Oare se mai ciripeste ceva despre stadiul tunelului de la Curtea de Arges? Oare cati metri au reusit sa sape?


panda_no 5

Filmare magnifica.
O mica idee despre ce se intampla in tunel pe faze incipiente  . Nu te mai saturi privind
Multumim frumos.

mirceaeliade

#59845
@Raducu Popa intrucat ai fost in teren, cam cat estimezi ca au avansat cu sapaturile?  Crezi ca au au ajuns la 50m pe primul si 100m adancime pe al doilea?  Ca "eyeballing it" as zice ca o sa dureze mai mult de un an cu ritmul de acum sa ajunga pe cealalta parte.  Si in caz ca ai vorbit cumva cu muncitorii, stii daca sunt multumiti de calitatea solului intalnit sau daca au intalnit deja probleme? 

Cat despre PiSi5 as zice ca e impresionant progresul WeBuild pe o singura luna.  Numai la preimele doua treceri peste Arges au lasat-o moale, in rest au duduit, si par sa fi pus asfalt pe mai mult de jumate din lot.

danvoicu

Ce ii ala de la min. 3.43? Obuz?  Cel putin asa pare.

danvoicu

In sfarsit tuneluri! Spaima CNAIR si nu numai.

GIV

doar mie mi se pare lent cum sparg? nu pot folosi si ceva explozibil?

AdrianRO

^^^ observatia colegului e buna, pare intr-adevar a fi un obuz.

Ma uitam si la pamant si la ce sparg pe acolo..cat timp o fi trecut peste dealu respectiv si ce curiozitati cred ca se identifica la sapaturi. sa speram ca nu si explozivi activi, aia ar mai lipsi..