Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 10 Guests are viewing this topic.

costica1234

Astazi nu a mai batut vantul asa de tare si am filmat din nou la #nodrutierbascov. :)


mike_us

Sa speram ca la anul încep sa se miște la fel de bine si pe lotul 3.

Vlad94

Încă nimic pe LD2? Nu au avizat PT-ul încă?

horatiu.cosma

A fost depus la CNAIR PT-ul doar pe zona fără tuneluri. Mai durează până să se intre în teren și la tuneluri.

dumbravaandrei

Pana sa se intre in teren pentru foraje sa faca proiectarea la tunel? Ai de...  :headbash:

Ionut

Eu chiar nu vă înțeleg așteptările astea nerealiste cu LD2 și altele. Îmi ard gura de pomană la televizor dacă nici măcar voi de pe-aici nu pricepeți lucrurile evidente.

mdragos

S-a rezolvat cu accesul pentru foraje ? probabil de aceea nu au inca PT pentru tuneluri ca nu sunt finzalite forajele geo...

minisoferul

De pe ordinea de zi a sedintei de Guvern "PROIECT DE HOTĂRÂRE A GUVERNULUI privind declanşarea procedurilor de expropriere a tuturor imobilelor proprietate privată care constituie coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional ,,Autostrada Sibiu - Piteşti" - Secţiunea 2 Boiţa - Cornetu, necesare pentru realizarea ,,Ecoductului Lazaret", precum şi aprobarea listei imobilelor proprietate publică a statului şi a listei imobilelor proprietate publică a unităţilor administrativ - teritoriale care fac parte din coridorul de expropriere al lucrării de utilitate publică de interes naţional".

mdragos

Stie cineva ceva de PT al UMB pe Marginea Holdea ? Au OIL dat din 5.12.2022 cu proiectare de 11 luni. Teoretic trebuia predat in 5.11.2023  :D

Ionut

Frate a zis Horațiu puțin mai sus...

mdragos

Sczue, am citit airea. In capul meu am crezut ca Horatiu se refera la PISI2. Alte vise frumoase ....  :lol:

costica1234

La Bascov au aparut armaturile cilindrice de la pila #2. Traficul dinspre Bucuresti este acum strangulat la o banda in zona curbei, ceea ce face ca circulatia pe strada Serelor si apoi in giratoriul de dupa CF sa se reduca semnificativ. Vor vedea asta si cei care au avut neinspirata decizie de a proiecta "2+1"-ul de pe breteaua ocolitoare cu o banda spre capitala?

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


Powered by API/PUM imgur uploader

montaniardul

Ce se mai intampla cu lucrarile de pe lotul Marginea - Holdea?

horatiu.cosma

Nu există așa ceva  :lol:  :lol:  :lol: .

GIV