News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

9 Members and 77 Guests are viewing this topic.

alecu26

Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

lautaxi

#5956
@isotech_ro

Da asta e poza de acu o saptamana...s-a avansat foarte mult,uita-te la celelalte poze puse ulterior.

isotech_ro

@lautaxi

le-am vazut si nu este nimic imbucarator in ele, traseul benzilor de circulatie nefiind inca "atacat"
crede-ma ca lucrurile sunt intirziate oricium
ramin la parerea ca 30.06.2013 este un termen mult mai realist

lautaxi

#5958
Da, da  ieri era duminica si lucrau astia de la Straco  in draci  , era nebunie la Turdas.
Nu stiu ce sa zic ...sper sa te inseli cu 30 iunie.( poate ne surprinde Straco si termina mai repede de 10 mai )

isotech_ro

Quote from: lautaxi on April 01, 2013, 03:12:23 PM
Da, da  ieri era duminica si lucrau astia de la Straco  in draci  , era nebunie la Turdas.
Nu stiu ce sa zic ...sper sa te inseli cu 30 iunie.( poate ne surprinde Straco si termina mai repede de 10 mai )
Şi cum rămîne cu nodul Orăştie? Dacă Stabag nu preda nodul decuparea A1 în DN7 se vă face pe la barieră de la haltă CFR Geoagiu ...

lautaxi

Quote from: isotech_ro on April 01, 2013, 03:23:58 PM
Quote from: lautaxi on April 01, 2013, 03:12:23 PM
Da, da  ieri era duminica si lucrau astia de la Straco  in draci  , era nebunie la Turdas.
Nu stiu ce sa zic ...sper sa te inseli cu 30 iunie.( poate ne surprinde Straco si termina mai repede de 10 mai )
Şi cum rămîne cu nodul Orăştie? Dacă Stabag nu preda nodul decuparea A1 în DN7 se vă face pe la barieră de la haltă CFR Geoagiu ...
Si ce daca? oricum ar fi mai bine decat la nod Soimus  si va fi si ceva provizoriu ( o luna sau doua)

alin_simeriaveche

Quote from: ciprebbe on April 01, 2013, 12:37:41 PM
In sfarsit era cazul sa aflam si asta!
UMB a castigat 3 loturi (din 4)  pe Deva-Lugoj!
Se pare ca li se va da in compensare(pt Gilau -Nadasel)  si lotul 2 de pe Tm-Lugoj.
Cam prea mult pt ei dupa mine.

Sursa: aici
:(( In prima fază chiar am crezut. Eram nerăbdător să citesc știrea. Mi-a săltat inima de bucurie. Apoi.... :banned:

isotech_ro

Quote from: lautaxi on April 01, 2013, 03:30:43 PM
Si ce daca? oricum ar fi mai bine decat la nod Soimus  si va fi si ceva provizoriu ( o luna sau doua)

dupa cum stiu eu ca se sta la bariera de la Halta CFR Geoagiu (DJ705/DN7), o sa se faca niste cozi pina la Simeria pentru si pina la Sibot pentru a a iesi/intra pe A1 Orastie - Deva  :lol: :o :lol: ... fara suparare, dar este o ineptie deschiderea fara nodul Orastie

rocklee

am muscat-o si eu gluma cu UMB :p :lol:....am fost astazi pina la deva si am facut citeva poze la sntierul de la podul de peste strei ...zona simeria veche..... :)....







ciprebbe

Nu puteam rata ziua de azi, asa ca faza cu UMB era destul de credibila (eu as vrea sa fie si realitate) . No offence.
Din ce se vede in poze se avanseaza si acolo la pod. Ms de poze.
Sa speram ca nu apare aici o noua trambulina desi la cat de greu pare de tasat acolo cu utilaje serioase avem toate premisele sa se formeze.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Bai deci aia cu UMB e pacaleala sau nu? :D

Ionut

Doua cadre de la o sursa secreta. Numai ca ne-a pus pe noi sa ghicim de unde sunt... deci... ghiciti. :D

Spre est:


Spre vest:

user201

Da, e păcăleală cu UMB.
Mersi de poze rocklee.
Pozele tale Ionut sunt de pe Arad-Pecica?

viossboss

Dream come through !
Once in a lifetime !

penad2007

Quote from: Ionut on April 01, 2013, 06:09:40 PM
Doua cadre de la o sursa secreta. Numai ca ne-a pus pe noi sa ghicim de unde sunt... deci... ghiciti. :D


Hai Ionut de unde sunt? Lotul Strabag?